fbpx

SRC ODY ÜDY Belge Nasıl Alınır? 2024

SRC ODY ÜDY Belge Nasıl Alınır? 2024

SRC ODY ÜDY Belge nasıl alınır konularına genel bir bakış sunan yazımızda, her üç belgenin de 1 ay içinde alınabileceğini detaylı bir şekilde ele alacağız.

SRC ODY ÜDY Belge Nasıl Alınır?

Alacağınız belgeye göre belge alım şekilleri ve istenilen evraklar noktasında bazen farklılıklar görülebilmektedir. Belgeleri iki aşamada almaktasınız. Bu aşamalardan ilki, Sınavsız Belge Nasıl Alınır sürecidir. Diğer aşama ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan sorulara vereceğiniz cevapların yeterli doğru sayısına ulaşmasıyla hak ederek belge alma yöntemidir.

SRC ODY ÜDY Belge Nasıl Alınır? 2024
SRC ODY ÜDY Belge Nasıl Alınır? 2024

Sınavsız Belge almak için belli prosedürlerin veya aranan statülerin sizde tam olması gerekmektedir. Sınavsız SRC Belgesi için bu prosedür, 25.02.2003 tarihinden önce ehliyet belgesine sahip olmayı içermektedir. Diğer yandan, Sınavsız ODY Belgesi ve Sınavsız ÜDY Belgesi için 25.02.2006 tarihinden önce aynı statüde yetki belgelerine sahip bir firmada en az 3 yıllık yetkili geçmişinizin bulunması aranmaktadır.

Kısacası, sınavsız belge nasıl alınır konusunu merak ediyorsanız, ilgili yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Sınavlı belge alacaklar için sıralama şu şekilde gerçekleşmektedir:

1- Kayıt İşlemleri

SRC ODY ÜDY Belge Nasıl Alınır? Öncelikle alacağınız SRC Belgesi, ODY Belgesi veya ÜDY Belgesi için gerekli evrakları tamamlayarak bir Mesleki Yeterlilik Kursuna başvurmanız gerekmektedir. Gerekli evrakları ibraz etmeniz durumunda ilk dönem kaydınız gerçekleşecektir. Genellikle her ayın 1’i ile 15’i arasında kayıt dönemi yapılmaktadır. 15’i kaçıran adaylar için bir sonraki döneme kayıt işlemi gerçekleştirilir.

2- Eğitimler

Eğitimleriniz genellikle kayıt olduğunuz ayın dönem sonunda, yani 15’inden sonra düzenlenmektedir. Bu sayede eğitimlere katılımınız ve sınava daha rahat hazırlanabilmeniz için yaklaşık 2-3 haftalık bir süreniz bulunmaktadır. Eğitimlere katılımınız zorunludur. Merkezden merkeze eğitim süresi ve zaman aralığı değişiklik gösterebilir.

3- Sınavlar

Sınavlar eğitimlerinizi aldığınız konulardan sorumlu olduğunuz ve 40 soru üzerinden yapılmaktadır. 40 soru üzerinden 28 doğru yapmanız, yani 70 puan ve üzeri almanız halinde SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi almaya hak kazanacaksınız.

Sınavlara doğru bir şekilde hazırlanabilmeniz ve başarıyı şansa bırakmamanız için sizi kurumumuza bekliyoruz. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen görsel ve tamamen adaya yönelik eğitim metotlarımızla, her zaman sizin yanınızdayız.

Sınavdan önceki hafta düzenlediğimiz deneme sınavları, sınava girmeden önce başarınızı ön görebilme imkanı sunmaktadır.

SRC ODY ÜDY Belge Nasıl Alınır? 2024
SRC ODY ÜDY Belge Nasıl Alınır? 2024

SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik Belgesi randevularımız devam ediyor, lütfen randevunuzu oluşturmayı unutmayın.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.