fbpx

Sınavsız Belge Nasıl Alınır? 2024

Sınavsız Belge Nasıl Alınır? 2024

Sınavsız belge alma süreci, Sınavsız Belge Nasıl Alınır sorusu özellikle sıkça sorulan bir konudur. SRC belgesi almak için 25.02.2003 tarihinden önce ehliyet sahibi olmak gerekmektedir. Ody Belgesi veya Üdy Belgesi için ise 25.02.2006 tarihinden önce işletme sahibi olma şartı aranmaktadır. Bu belgeleri elde etmek için belirli aşamalardan geçmeniz gerekmektedir.

Sınavsız Belge Nasıl Alınır?

Sınavsız belge nasıl alınır sorusu genellikle SRC, ODY ve ÜDY Belgesi almak isteyen adaylarımızın sürekli sorduğu ve araştırdığı konulardan biridir.

Sınavsız Belge Nasıl Alınır
Sınavsız Belge Nasıl Alınır

Sizlere bu konularla ilgili en önemli hususlardan bahsedecek ve daha fazla detaylı bilgi ve açıklama için ilgili sayfalara yönlendireceğiz.

SRC ve ODY – ÜDY belgeleri konusunda öncelik sırasına göre açıklamalar yapacağız.

Sınavsız SRC Belgesi Nasıl Alınır?

Sınavsız belge nasıl alınır? Öncelikle sınavsız olarak SRC Belgesi almak istiyorsanız, ehliyet tarihinizin 25.02.2003 tarihinden önce alınmış olması gerekmektedir. Bu şartı sağlamanız halinde sınavsız SRC belgesi alabilirsiniz.

Ancak, burada ufak bir nüans bulunmaktadır. B ehliyet sahibi olanlar, yurtiçinde geçerli olan belgeleri alabilirler.

  • Yani B ehliyet sahipleri, sınavsız SRC Belgesi almak için SRC 2 Belgesi ve SRC 4 Belgesi alabilirler.
  • C, D veya E ehliyet sahipleri ise uluslararası statüde SRC 1 Belgesi ve SRC 3 Belgesi alabilirler.

Sınavsız SRC Belgesi ile ilgili tüm detaylı bilgileri öğrenmek için lütfen Sınavsız SRC Belgesi sayfasını ziyaret ediniz.

Sınavsız ODY ve ÜDY Belgesi Nasıl Alınır?

Sınavsız ODY Belgesi veya Sınavsız ÜDY Belgesi alacak Orta ve Üst Düzey Yöneticiler için aranan şart, Sınavsız SRC şartından biraz farklılık göstermektedir. Bu belge, firma bazlı bir belge olduğu için Sınavsız ODY Belgesi veya Sınavsız ÜDY Belgesi alırken, 25.02.2006 tarihinden önce geriye dönük yetki belgelerine sahip bir firmada aynı statüde görev yapmanız beklenmektedir.

Yani, ODY belgesi alacaksanız Orta Düzey Yöneticilik, ÜDY belgesi alacaksanız da Üst Düzey Yöneticilik vasıflarına sahip bir görevde bulunmanızı ibraz etmeniz istenecektir. Bu şartları sağlamanız halinde, belge başvurunuz sınavsız olarak değerlendirilecek ve belge sahibi olabileceksiniz.

Detaylı bilgileri Sınavsız ODY Belgesi ve Sınavsız ÜDY Belgesi sayfalarımızdan edinebilirsiniz.

Sınavsız belgeleri nasıl alacağınızı ve hangi şartların esas alındığını, bu şartları sağladığınızda belgeleri nasıl alabileceğinizi sizlere açıkladık. Aklınıza takılan sorular için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Eğer sorularınızın cevaplarını bulamazsanız, bizi arayarak veya yorumlar kısmından sorarak bilgi alabilirsiniz.

Sınavsız belge nasıl alınır yazımızın umarız sizler için faydalı olduğunu düşünüyoruz. Sitemizi takip etmeyi unutmayın ve aklınıza gelen SRC Belgesi nedir gibi soruları sormaktan çekinmeyin, src merkezi olarak sorularınızı cevaplamaya her zaman hazırız.

Sınavsız Belge Nasıl Alınır?
Sınavsız Belge Nasıl Alınır?

Psikoteknik Belgesi randevularımız devam ediyor, lütfen randevunuzu oluşturmayı unutmayın.

5/5 (1 Review)
ETİKETLER: , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.