fbpx

SRC 2 Belgesi 2023

04.07.2022
2.845
SRC 2 Belgesi 2023

SRC 2 Belgesi nasıl alınır, nedir, nereden alınır, kimler alabilir ve SRC2 veren kurslar ile ilgili tüm detaylı bilgileri paylaşacağız. SRC2 Belgesi fiyatı, ücreti noktasında tüm güncel bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

SRC 2 Belgesi

SRC 2 Belgesi Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre B-C-E ve D sınıfı ehliyet sahibi olan sürücülerin yurtiçi yolcu taşımacılığı yapabilmek için almaları gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Ticari taksi kullananlar, personel taşımacılığı yapanlar, ,il – ilçe şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapanlar, dolmuş sürücüleri, öğrenci servis şoförleri kısacası yolcu taşıma yükümlülüğü olan sürücülerin almak zorunda oldukları belgedir.

SRC 2 Belgesi 2023
SRC 2 Belgesi 2023

2003 yılından sonra herhangi bir B-C-E ve D sınıfı ehliyet sahibi olanlar SRC2 Belgesi alabilmesi için sürücü 36 saatlik bir eğitime tabi tutulur ve eğitimin ardından yapılan sınavda başarılı olmaları durumunda SRC2 Belgesine sahip olabilirler.

Otobüs için SRC2 Belgesi alacak sürücülerin 26 yaşından, minibüs için SRC 2 Belgesi alacakların ise 19 yaşından gün almış olmaları ve 66 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

Kullanılacak araca göre sürücü belgeleri ve psikoteknik raporlarının olması gerekmektedir.

SRC 2 için gerekli evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Tahsil durumunu gösteren belge (Diploma)
  • 2 Adet Fotoğraf

SRC2 için sınav tarihleri;

SRC2 Belgesi için en erken sınav tarihini vermek çok zor çünkü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınavlar düzenlendiği için Sınav Tarihleri sayfasında bunların detaylarına ulaşabilirsiniz.

SRC2 Belgesi için sorumlu olunan dersler;

SRC2 Belgesi için sorumlu olunan dersleri hazırladığımız Ders Programı‘ndan ulaşabilirsiniz.

Sınavsız SRC 2 nasıl alınır?

Sınavsız SRC2 Belgesi almak için ehliyet tarihinizin 23.05.2003 tarihinden önce olması gerekmektedir.

SRC 2 Belgesi fiyatı nedir?

SRC2 Belgesi fiyatını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

  • SRC2 Belgesi fiyatı için hizmet verdiğimiz bölgelerimiz; Tuzla, İçmeler, Pendik, Kartal, Gebze, Şifa Mah, Dilovası, İzmit, Maltepe, Sultanbeyli, Kaynarca, İstanbul il ve ilçelerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Sınavsız SRC 2 Belgesi fiyatı için Türkiye’nin hemen her yerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

1 Ayda SRC2 Belgesi almak mümkün. SRC Kursumuza kayıt olarak belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik için randevu oluşturmanız gerekir.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.