fbpx

SRC Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır? 2023

12.07.2022
3.723
SRC Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır? 2023

SRC Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır, SRC 1, SRC 2, SRC 3, SRC 4 Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır? SRC Belgesi Yazılı, SRC Belgesi Görsel ve SRC Belgesi Uygulama Sınavı

SRC Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır

SRC Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır, sorusu genellikle bizlere ulaşan değerli danışanlarımız tarafından sorulan ve genel olarak yanlış aktarılan cevaplar nedeniyle kişilerin kafalarını karıştıran bir konudur. Öncelikle arkadaşlar SRC 1 Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır, SRC 2 Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır, SRC 3 Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır veya SRC 4 Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır sorularının toplu bir cevabı niteliğinde olacaktır, bu yazımız…

SRC Belgesi Sınavı iki aşamadan oluşmaktadır.

1. Aşama SRC Belgesi Yazılı Sınav

Bu aşamalardan ilk basamağı toplam da 40 sorunun 1 saatlik zaman diliminde sorulduğu test sistemidir. Toplamda 4 şıktan oluşmakta ve yanlış cevaplarınızın doğru cevaplarınızı etkilemediği bir sınav sistemidir. Sınava giderken yanınızda mutlaka üzerinde resminizin bulunduğu kimlik belgesi, giriş belgeniz, silgi ve kurşun kaleminizi götürmeniz gerekmektedir.

SRC Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır 2023
SRC Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır 2023

Ehliyet Belgelerinin, elektronik sınav sistemine geçmesi ile bu durum karıştırılmakta ve özellikle sınav giriş alanında gözlemlediğimiz kadarıyla bazı kişiler bilgisayar üzerinde sınava gireceklerini düşünerek kalem veya silgilerini getirmemektedir. Lütfen bu yanlışlığı yapmayınız. Kayıt olduğunuz kurs bu durumlar hakkında sizleri uyarmıyorsa da o kurstan koşarak uzaklaşınız 🙂

İlk basamakta bahsettiğimiz SRC Belgesi Yazılı Sınav tüm Türkiye genelinde Cumartesi veya Pazar günleri saat 10:00 itibari ile başlamaktadır. En geç 09:30 ‘da SRC Belgesi Sınav Giriş Kartı üzerinde yazılı bulunan getirilecek malzemeler dışında herhangi bir materyal üzerinizde bulunmadan SRC Belgesi Sınav Alanında hazır bulununuz.

İlk basamakta belirttiğimiz SRC Belgesi Yazılı Sınavına girdiniz ve 1 saatlik zaman diliminiz doldu. Okuldan sakın ayrılmayınız. Çünkü sonuçlarınız açıklanacak ve okul içerisinde panolara asılacaktır. Burada bazı ilçelerde kırmızı / yeşil şeklinde geçip kalanlar belirtilirken bazı ilçelerde doğrudan puanlarınız yazılı olacaktır. Yazılı sınavdan geçme notunuz 70 puan ve üzeridir. Toplam da 40 soru sorulduğu için her soru başına 2,5 puan uygulanmaktadır. En az 28 doğru ve üzeri yapanlar başarılı olacaktır.

2. Aşama SRC Belgesi Görsel / Uygulama Sınavı

İlk basamaktan başarılı olmanız halinde artık bir sonraki aşama SRC Belgesi Görsel Sınav veya SRC Belgesi Uygulama Sınav aşamasına geçiyoruz. Burada komisyon üyeleri sizlere 3 adet görsel hareketli veya hareketsiz soru soracaktır. Burada 3 veya 4 şıklı sorulara cevaplar vermeniz istenecektir. Başarılı olabilmek için burada sizlere yöneltilen 3 adet sorudan en az 2 tanesini doğru bilmeniz gerekir. Bu sizlerin SRC Belgesi Sınav Sonucunuzu etkileyecektir.

SRC Belgesi Yazılı Sınavdan başarısız olmanız halinde bir sonraki SRC Belgesi Sınavını beklemeniz gerecektir. SRC Belgesi Yazılı Sınavından başarısız olanlar SRC Belgesi Görsel Sınavı veya SRC Belgesi Uygulama Sınavına tabi olamazlar.

Şayet, SRC Belgesi Yazılı Sınavından başarılı oldunuz ve SRC Belgesi Görsel Sınavı veya SRC Belgesi Uygulama Sınavından başarısız oldunuz. Tekrar SRC Belgesi Sınavını bekleyecek ve sadece SRC Belgesi Görsel Sınavı veya SRC Belgesi Uygulama Sınavına gireceksiniz. Burada unutmamalısınız ki okul bahçesine sabah 09:30 ‘da gitmenize gerek yoktur. 11:00 gibi okulda olmanız yeterlidir.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizlerle lütfen iletişime geçiniz.

SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesi, SRC 3 Belgesi ve SRC 4 Belgesi ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen ilgili yazılarımızı inceleyiniz.

7/24 WhatsApp Hattımız : 0549 493 4242

SRC Belgesi almak için SRC Kursumuza başvurabilirsiniz. Psikoteknik randevularımız devam ediyor.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.