fbpx

SRC 4 Belgesi 2023

04.07.2022
1.498
SRC 4 Belgesi 2023

SRC 4 Belgesi nasıl alınır, nedir, nereden alınır, kimler alabilir ve SRC4 veren kurslar ile ilgili tüm detaylı bilgileri paylaşacağız. SRC4 Belgesi fiyatı, ücreti noktasında tüm güncel bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

SRC 4 Belgesi

SRC 4 Belgesi Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre B-C-E ve D sınıfı ehliyet sahibi olan sürücülerin yurtiçi eşya-kargo taşımacılığı yapabilmek için almaları gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC 4 Belgesi 2023
SRC 4 Belgesi 2023

SRC Belge türleri arasında sürücü adayları tarafından en fazla tercih edilen belgelerden birisi de hiç şüphesiz SRC4 Belgesidir. SRC4 ile yük, eşya-kargo taşımacılığı yapılır. Ancak şunu da unutmamak gerekmektedir; SRC4 alan şoförler sadece bir ülke sınırları içerisinde faaliyet gösteren taşıma işinde çalışabilirler. SRC4 Belgesi ile yolcu taşınmaz sadece eşya taşımak için imal edilen araçlarda çalışabilir ve SRC4 Belgesi bu amaçla kullanabilirler.

SRC 3 Belgesi‘ne sahip olan şoförler Uluslararasında eşya, yük ve kargo taşımacılığı yapabilecekleri gibi SRC4 Belgesi‘ni kapsayan yurt içinde de aynı şekilde eşya, yük ve kargo taşımacılığı faaliyetlerinde de bulunabilirler.

SRC Kanun Hükmü

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereğince hazırlanan “Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği” yürürlüğe girdiğinden Araç sahibi olsun veya olmasın, ticari taşıt kullanma belgesi sahibi olan bütün şoförlerin SRC belgesi alma zorunluluğu vardır. SRC belgesi olarak nitelendirilen yeni ticari araç sürücü belgesi olmayan ticari araç sürücülerinin araçlarını kullanamayacakları Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıkça belirtilmiştir.

SRC 4 için gerekli evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Tahsil durumunu gösteren belge (Diploma)
  • 2 Adet Fotoğraf

SRC 4 Belgesi için sınav tarihleri;

SRC4 için en erken sınav tarihini vermek çok zor çünkü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınavlar düzenlendiği için Sınav Tarihleri sayfasında bunların detaylarına ulaşabilirsiniz.

SRC 4 Belgesi için sorumlu olunan dersler;

SRC4 Belgesi için sorumlu olunan dersleri hazırladığımız Ders Programı‘ndan ulaşabilirsiniz.

Sınavsız SRC4 Belgesi nasıl alınır?

Sınavsız SRC4 Belgesi almak için ehliyet tarihinizin 23.05.2003 tarihinden önce olması gerekmektedir.

SRC 4 Belgesi fiyatı nedir?

SRC4 Belgesi fiyatını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

  • SRC4 Belgesi fiyatı için hizmet verdiğimiz bölgelerimiz; Tuzla, İçmeler, Pendik, Kartal, Gebze, Şifa Mah, Dilovası, İzmit, Maltepe, Sultanbeyli, Kaynarca, İstanbul il ve ilçelerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Sınavsız SRC 4 fiyatı için Türkiye’nin hemen her yerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

SRC4 Belgesi almak için SRC Merkezimizden destek alabilirsiniz. İş başvurularında mevcut mesleğinizi yerine getirebilmeniz için Psikoteknik belgenizi de almayı unutmayınız.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.