fbpx

SRC 3 Belgesi 2023

04.07.2022
2.896
SRC 3 Belgesi 2023

SRC 3 Belgesi nasıl alınır, nedir, nereden alınır, kimler alabilir ve SRC3 veren kurslar ile ilgili tüm detaylı bilgileri paylaşacağız. SRC3 Belgesi fiyatı, ücreti noktasında tüm güncel bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

SRC 3 Belgesi

Uluslararası eşya-kargo taşımacılığı yapan sürücüler SRC 3 Belgesine sahip olmaları gerekmektedir. SRC3 Belgesi alan sürücüler SRC 4 Belgesi almış kabul edilirler. SRC3 belgesi eğitimlerinde daha çok gümrük mevzuatı ve tır mevzuatı derslerine ağrılık verilmektedir.

SRC 3 Belgesi 2023
SRC 3 Belgesi 2023

SRC3 Belgesi Yurtdışı yani Uluslararası eşya-kargo taşımacılığı yapacak olan sürücüler için istenilen Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

SRC3 Belgesi‘ne sahip olan şoförler Uluslararasında eşya, yük ve kargo taşımacılığı yapabilecekleri gibi SRC 4 Belgesi‘ni kapsayan yurt içinde de aynı şekilde eşya, yük ve kargo taşımacılığı faaliyetlerinde de bulunabilirler.

SRC Kanun Hükmü

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereğince hazırlanan “Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği” yürürlüğe girdiğinden Araç sahibi olsun veya olmasın, ticari taşıt kullanma belgesi sahibi olan bütün şoförlerin SRC belgesi alma zorunluluğu vardır. SRC belgesi olarak nitelendirilen yeni ticari araç sürücü belgesi olmayan ticari araç sürücülerinin araçlarını kullanamayacakları Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıkça belirtilmiştir.

SRC 3 için gerekli evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Tahsil durumunu gösteren belge (Diploma)
  • 2 Adet Fotoğraf

SRC 3 Belgesi için sınav tarihleri;

SRC3 Belgesi için en erken sınav tarihini vermek çok zor çünkü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınavlar düzenlendiği için Sınav Tarihleri sayfasında bunların detaylarına ulaşabilirsiniz.

SRC3 Belgesi için sorumlu olunan dersler;

SRC3 Belgesi için sorumlu olunan dersleri hazırladığımız Ders Programı‘ndan ulaşabilirsiniz.

Sınavsız SRC 3 nasıl alınır?

Sınavsız SRC3 Belgesi almak için ehliyet tarihinizin 23.05.2003 tarihinden önce olması gerekmektedir.

SRC 3 Belgesi fiyatı nedir?

SRC3 Belgesi fiyatını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

  • SRC3 Belgesi fiyatı için hizmet verdiğimiz bölgelerimiz; Tuzla, İçmeler, Pendik, Kartal, Gebze, Şifa Mah, Dilovası, İzmit, Maltepe, Sultanbeyli, Kaynarca, İstanbul il ve ilçelerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Sınavsız SRC 3 Belgesi fiyatı için Türkiye‘nin hemen her yerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

SRC3 Belgesi almak için SRC Kursumuza kayıt olabilirsiniz. Psikoteknik randevularımız da devam etmektedir.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.