fbpx

ODY Belgesi Sınav Tarihleri 2023

03.07.2022
1.649
ODY Belgesi Sınav Tarihleri 2023

ODY Belgesi Sınav Tarihleri Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenir. Ayın ilk 2 haftası kayıt, son 2 haftası eğitim, diğer ayında ilk haftası sınav yapılır.

ODY Belgesi Sınav Tarihleri

ODY Belgesi Sınav Tarihleri, ODY Belgesi Sınavları 1 Ocak 2017 öncesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılmaktaydı ama 01.01.2017 tarihinden sonra Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiş ve SRC Belgesi Sınavı, ODY Belgesi Sınavı ve ÜDY Belgesi Sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıyor. Aslında bu bir yönden de SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi alacaklar için iyi oldu. Çünkü Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan sınavlar 3 ay veya 4 ayda bir oluyordu. Böylelikle siz kursa kayıt yaptırıyor ve beklemek durumunda kalıyordunuz. Milli Eğitim Bakanlığı süresince artık sınavlarınız her ay yapılıyor. Bu da belge almanızı kolaylaştırıyor.

ODY Belgesi Sınav Tarihleri
ODY Belgesi Sınav Tarihleri

Öncelik Sınavsız ODY Belgesi alacak olmayacağınızdan emin olunuz çünkü Sınav Tarihleri sadece yazılı sınava girecek ODY Belgesi Adaylarını ilgilendirmektedir. Eğer Sınavsız ODY Belgesi Nasıl Alınır diyorsanız Sınavsız ODY Belgesi yazımızı okuyarak, tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yapılacak sınavlar ve tarihleri İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenir. Genel olarak sınav tarihlerinden önce şu varsayımı ele almamız gerekmektedir. Muhteşem 3(üç)’lü dediğimiz bir tabir var bizim; Kayıt – Eğitim – Sınav üçlüsü… Öncelikle kaydı ne zaman yaptırıyorsunuz, eğitim ne zaman ve sınav tarihleri nereden öğrenebilirim sorularını cevaplayalım..

ODY Kayıt İşlemleri

Öncelikle tekrar hatırlatmakta ve kısa bir ön bilgi vermekte önem var. Eğer ODY Belgesi alacak bir Orta Düzey Yönetici iseniz ve ODY Belgesi almak istediğiniz şirkette 25.02.2006 tarihinden önce 3(üç) yıllık Orta Düzey Yöneticilik yaptıysanız sizleri Sınavsız ODY Belgesi Nasıl Alınır sayfamıza yönlendiriyorum.

Gelelim şimdi Sınavlı ODY Belgesi alma işlemlerine; öncelikle kaliteli bir ODY Kursu veya ODY Merkezi bulmanız gerekmektedir. İstanbul En İyi ODY Kursu veya İstanbul En İyi ODY Merkezi olarak biz sizlere kaliteli, modern ve aday odaklı eğitim imkanını alanında uzman eğiticiler eşliğinde sunuyoruz. ODY Belgesi almak için kayıt yaptırırken sizlerden istenilen ODY Belgesi Gerekli Evrakları eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir.

Kayıt işleminiz o ayın 15(on beş) ‘ine kadar sürmekte eğer tarihi geçirirseniz bir sonraki döneme kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Aciliyetiniz varsa belge için hemen kayıt yaptırmalısınız. Ardından kayıt yaptırdığınız ayın son 2 haftası eğitim ve deneme sınavlarının ardından da bir sonraki ayın ilk haftası da sınava tabi tutulursunuz. Sınav 40 sorudan oluşmakta ve 100 puan üzerinden 70 puan alırsanız başarılı sayılırsınız.

ODY Belgesi Sınav Tarihleri kayıt yaptırdığınız ayın, devamında gelen ayın ilk haftası olarak söyleyebiliriz. Bazen İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri sınav tarihlerinde farklılık gösterebilmektedir.

ODY Kursumuz ile 1 ayda ODY Belgesi alabilirsiniz. Psikoteknik ihtiyaçlarınız için randevu oluşturunuz.

5/5 (1 Review)
ETİKETLER: , , , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.