fbpx

Okul 2024

Anasayfa » Okul 2024

SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi sınavına girecek kursiyerlerimiz için okul bilgilerini aşağıda paylaşıyoruz. Lütfen sınav saatinizden yarım saat önce okul bahçesinde hazır olunuz.

Okul

Merhaba değerli kursiyerlerimiz,

Yazılı Sınav Saati : 10:00 en geç 09:30 ‘da okul bahçesinde hazır bulunmanız gerekmektedir.

Yazılı sınavdan başarılı olup sadece Görsel Sınava girecek adaylarımız 10:3011:00 arasında sınav olacaktır en geç 10:00 ‘da okul bahçesinde hazır olmanız gerekmektedir.

Giriş belgelerini okul önünden alacak kursiyerlerimiz için 09:30 ‘da Denge Sürücü Kursu aracımız orada olacaktır, oradan alabilirsiniz.

  • Sınava gireceğiniz okul : Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi
  • Sınava gireceğiniz okul adres : Yayla Mah. Subaşı Sok. No: 9 Tuzla / İstanbul
  • Sınava gireceğiniz okul konumu için TIKLAYINIZ
  • Sınav saatiniz : 10:00 (Lütfen en geç saat 09:30’da sınav alanında hazır olunuz.)

Sınav öncesi ders çalışabilir, görsel soruları görüntüleyebilirsiniz. DERS için TIKLAYINIZ

Herhangi bir soru için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kursumuz : Tuzla, Aydıntepe e-5 yan yol üzerindedir.

Kursumuzun konumu için lütfen TIKLAYINIZ

SRC, ODY ve ÜDY Belgesi Sınava Gireceğiniz Okul
SRC, ODY ve ÜDY Belgesi Sınava Gireceğiniz

Sınava girecek tüm adaylarımıza başarılar dileriz.

SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi noktasında SRC Merkezimizi tercih eden tüm adaylarımıza teşekkür ediyoruz. Psikoteknik için randevu oluşturmayı unutmayınız.

Sınavınız saat 10:00’da başlayacaktır. Sınavınıza yarım saat kalan yani en geç 09:30’da sınav alanında bahçesinde hazır olunuz.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gelen sınav bilgilendirme yazısı ise;

“İlçemizde, ilgili tarihlerinde saat 10:00’da Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi‘nde yapılacak olan Özel Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kursları Sınavı (SRC, ODY ve ÜDY Belgesi Sınavı)‘na girecek olan kursiyerlerin en geç saat 09:30’da okul bahçesinde hazır olmaları, sınava gelirken yanlarında fotoğraflı ve çift mühürlü sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı (pasaport ve/veya başka sınıf sürücü belgesi), en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi getirmeleri;

Kursiyerler, sınav salonlarına alınırken; üzerlerinde kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar hariç olmak üzere, yanlarında çanta, cep telefonu, telsiz, radyo, kamera, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ve silah bulunup bulunmadığı kontrol edilecektir. Kursiyer bu araçlarla sınava alınamayacağı gibi sınav esnasında yanında bulunduğu tespit edilirse sınav kurallarını ihlal ettiği için tutanakla sınavı geçersiz sayılacaktır.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.”

şeklinde bildiri yapılmaktadır. Her sınava girecek kursiyerlerin bu uyarı ve önerilere uyması zorunludur. Uymadığı tespit edilen kursiyer sınava alınmayacaktır. Okul bahçesinde ilgili saatlerde hazır bulunmanız son derece önemlidir.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gelen sınav salonu bilgilendirme yazısı ise;

“Kursiyerlere gerekli duyurunun yapılarak sınav günü saat 09:00’dan itibaren okula gelmelerinin iletilmesi ve sınav başlangıç saati olan 10:00’dan itibaren hiçbir kursiyerin sınava alınmayacağı ve teorik sınav sonuçlarının açıklamasından hemen sonrasında uygulama sınavı yapılacağından hiç bir kursiyerin sınav sonucunu öğrenmeden sınav mahallini terk etmemeleri konusunda gerekli bilgilendirmenin yapılması hususunda;

Açıklamalar:

  1. Resimli sınav salonları listesinde kendisine ait fotoğrafı bulunmayan kursiyerler kesinlikle sınava alınmayacak olup bu kursiyerlerin sınav giriş belgesine el konularak dağıtılmayacaktır.
  2. Salon listelerinde isimlerinin karşısında XXX yazılı olan adaylar, teorik sınavdan muaf oldukları için sadece uygulama sınavına girecekleri için en geç saat: 11:20’de okulda hazır bulunmaları gerekmektedir.
  3. Sınav başlama saatinden sonra gelen kursiyerler sınava alınmaz, sınav başladıktan sonra ilk yirmi dakikadan önce her ne sebeple olursa olsun kursiyerler salondan çıkarılmaz. Sınav süresince salonda ikiden az kursiyer bulundurulamaz.
  4. Teorik sınavda kursiyerlere her soru için 1,5 dakika, uygulamalı sınavda ise her soru için 1 dakikalık süre verir.”

Bu bilgilerin sınav öncesi okula gelmeden önce bilmeniz son derece önemlidir. Sınav ve salon sorumluluklarını yerine getirmeyen kursiyerlerin sınava alınmayacağını da bilmeniz gerekir.

SRC, ODY ve ÜDY Belgesi sınavları aynı okulda farklı salonlarda yapılmaktadır.

Sadece SRC Belgesi sınavları iki basamaktan oluşmaktadır. Önce yazılı sınav ardından uygulama/görsel sınavı olacaktır.

ODY veya ÜDY Belgesi sınavına giren kursiyerlerimiz için uygulama/görsel sınav bulunmamaktadır. Yazılı sınav sonrası okuldan ayrılacak bir sonraki iş günü sınav sonuçlarının kuruma iletilmesi ile birlikte sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

Daha ayrıntılı ve detaylı bilgiyi danışanlarımıza sormaktan çekinmeyiniz. Sınava girmeden önce mutlaka bizlerden detaylı bilgiyi tekrar tekrar alınız.

5/5 (2 Reviews)