ÜDY Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır?

13.07.2022
252
ÜDY Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır?

ÜDY Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır

ÜDY Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır, sorusu genellikle bizlere ulaşan değerli danışanlarımız tarafından sorulan ve genel olarak yanlış aktarılan cevaplar nedeniyle kişilerin kafalarını karıştıran bir konudur. Öncelikle arkadaşlar ÜDY 1 Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır, ÜDY 2 Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır, ÜDY 3 Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır veya ÜDY 4 Belgesi Sınavı Nasıl Yapılır sorularının toplu bir cevabı niteliğinde olacaktır, bu yazımız…

ÜDY Belgesi Yazılı / Teorik Sınav

SRC Belgelerine nazaran ÜDY Belgesi Sınavları bir aşamadan oluşmaktadır. Görsel veya Uygulama Sınavı bulunmamaktadır. Toplam da 40 sorunun 1 saatlik zaman diliminde sorulduğu test sistemidir. Toplamda 4 şıktan oluşmakta ve yanlış cevaplarınızın doğru cevaplarınızı etkilemediği bir sınav sistemidir. Sınava giderken yanınızda mutlaka üzerinde resminizin bulunduğu kimlik belgesi, giriş belgeniz, silgi ve kurşun kaleminizi götürmeniz gerekmektedir.

Ehliyet Belgelerinin, elektronik sınav sistemine geçmesi ile bu durum karıştırılmakta ve özellikle sınav giriş alanında gözlemlediğimiz kadarıyla bazı kişiler bilgisayar üzerinde sınava gireceklerini düşünerek kalem veya silgilerini getirmemektedir. Lütfen bu yanlışlığı yapmayınız. Kayıt olduğunuz kurs bu durumlar hakkında sizleri uyarmıyorsa da o kurstan koşarak uzaklaşınız 🙂

ÜDY Belgesi Yazılı Sınav tüm Türkiye genelinde Cumartesi veya Pazar günleri saat 10:00 itibari ile başlamaktadır. En geç 09:30 ‘da ÜDY Belgesi Sınav Giriş Kartı üzerinde yazılı bulunan getirilecek malzemeler dışında herhangi bir materyal üzerinizde bulunmadan ÜDY Belgesi Sınav Alanında hazır bulununuz.

ÜDY Belgesi Yazılı Sınavına girdiniz ve 1 saatlik zaman diliminiz doldu. Yazılı sınavdan geçme notunuz 70 puan ve üzeridir. Toplam da 40 soru sorulduğu için her soru başına 2,5 puan uygulanmaktadır. En az 28 doğru ve üzeri yapanlar başarılı olacaktır. ÜDY Belgesi Sınav Sonucunuz ise ilk iş günü itibariyle bağlı bulunduğunuz ÜDY Belgesi Kursu Merkezine bildirilerek, sizlere bilgisi verilir.

ÜDY Belgesi Yazılı Sınavından başarılı oldunuz. Tekrar ÜDY Belgesi Sınavını beklemeniz gerekecektir.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizlerle lütfen iletişime geçiniz.

ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ÜDY 3 Belgesi ve ÜDY 4 Belgesi ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen ilgili yazılarımızı inceleyiniz.

7/24 WhatsApp Hattımız : 0549 493 4242

0/5 (0 Reviews)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.