fbpx

ÜDY Belgesi Sınav Tarihleri 2023

03.07.2022
2.276
ÜDY Belgesi Sınav Tarihleri 2023

ÜDY Belgesi Sınav Tarihleri sürekli merak edilen bilinen yanlışlar arasında olmuştur. İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince her ay ÜDY Sınavı olmaktadır

ÜDY Belgesi Sınav Tarihleri

ÜDY Belgesi Sınavları, ÜDY Belgesi Sınavları 1 Ocak 2017 öncesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılmaktaydı ama 01.01.2017 tarihinden sonra Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiş ve SRC Belgesi Sınavı, ODY Belgesi Sınavı ve ÜDY Belgesi Sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıyor.

ÜDY Belgesi Sınav Tarihleri 2023
ÜDY Belgesi Sınav Tarihleri 2023

ÜDY Belgesi Sınav Tarihleri, Milli Eğitim Bakanlığınca yapılması bir yönden iyi bir durum. Çünkü Ulaştırma Bakanlığı SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi sınavlarını 3(üç) veya 4(dört) ayda bir gerçekleştiriyordu. Milli Eğitim Bakanlığı ise Milli Eğitim Müdürlüklerince sınavları her ay yapmaktadır. Buda kayıt olduğunuz ayın bir sonraki ayında sınav olarak gerçekleştiriliyor.

Sınav Tarihlerine geçmeden önce ÜDY Belgesini sınavsız alıp alamadığınızı bilmek gerekiyor. Sınavsız ÜDY Belgesi almak için 25.02.2006 tarihinden önce geriye dönük 3(üç) yıl yetki belgelerine sahip bir firmada Üst Düzey Yönetici olarak görev yapmanız gerekmektedir. Sınavsız ÜDY Belgesi ile ilgili tüm detayları Sınavsız ÜDY Belgesi Nasıl Alınır yazımızda detaylı bir şekilde paylaştık.

ÜDY Belgesi alırken öncelikle şu 3(üç) aşamayı bilmeniz gerekmektedir. Öncelikle kayıt tarihleri her ayın ilk iki hafta olmaktadır. ÜDY Dersleriniz ise devamındaki haftalar başlar ve ÜDY Merkezlerin ders programına değişiklik göstermektedir. Bir sonraki ayın ilk iki haftası ise sınav haftanız olacaktır. Yani 3(üç) aşamadan kastımız aslında kayıt – eğitim – sınav üçlüsüdür.

ÜDY Belgesi Kayıt İşlemleri

Kayıt işlemlerini biraz daha açmakta fayda var aslında… Öncelikle hangi ÜDY Belgesini almanız gerektiğine karar vermeniz gerekmektedir. Alacağınız ÜDY Belgesi sizlerin istihdam zorunluluğu olan firmanın yetki belgesi ve faaliyet alanına göre farklılık göstermektedir. Bu bağlamda 4(dört) farklı ÜDY Belgesi bulunmaktadır. Bunlardan birini tercih ettiniz ve bir ÜDY Merkezine giderek ÜDY Belgesi Gerekli Evrakları tamamlamanız gerekmektedir.

Öncelikle 25.02.2006 tarihinden önce geriye dönük 3(üç) yıl yetki belgelerine sahip bir firmada Üst Düzey Yöneticilik yaptıysanız Sınavsız ÜDY Belgesi alabilmektesiniz. Bu şartlara uymuyorsanız, normal ÜDY Sınavına girmeniz gerekecektir. Hangi ÜDY Merkezine kayıt olmanız gerektiği konusunda tereddütleriniz var ise sizlere yakınlıktan ziyade ÜDY Merkezinde alacağınız Eğitim ve Kalitesi de çok önemlidir. Standart Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği fiyatların altında sizlere belge vereceğini iddia eden kurum ve kurum görünüşlü firmalara itibar etmeyiniz. Paranızı ve zamanınızı çöpe atmayın.

Denge ÜDY Merkezi olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve Milli Eğitim Bakanlığı taban fiyat uygulaması çerçevesinde ve Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu ders programını sizlere Uluslararası ve modern standartlarda veriyoruz. Bugüne kadar elde etmiş olduğumuz 100% başarı ve 100% Müşteri memnuniyeti tesadüf olamaz.

ÜDY Belgesi Sınav Tarihleri konusunda özet vermek gerekirse, belirli bir tarih Milli Eğitim Bakanlığınca bizlere paylaşılmamaktadır. Ama her ay düzenli olarak Kayıt – Eğitim ve Sınav üçlüsü uygulanmaktadır. Her ay sınavın olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenir ama ÜDY Belgesi Sınav Tarihleri, İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince ÜDY Merkezilerine bildirilmektedir. Kayıt olduktan sonra tüm bilgileri sizinle danışman arkadaşlarımız irtibata geçecektir.

Doğru ÜDY Belgesi‘ni MEB onaylı kurumlardan alın. İstanbul En İyi ÜDY Merkezi olarak sizlere İstanbul, Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla, Darıca, Kocaeli, Gebze, Çayırova, Dilovası bölgelerinde ÜDY Belgesi, ÜDY Eğitimi ve ÜDY Kursu olarak kesintisiz hizmet vermekteyiz. E-5 Yanyol üzerinde ulaşım kolaylığı ile hemen bizlerle iletişime geçin…

ÜDY Belgesi alabilmek için ÜDY Kursuna müracaat etmeniz gerekir. Psikoteknik için randevu alınız.

5/5 (1 Review)
ETİKETLER: , , , , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.