fbpx

SRC 5 Belgesi

01.01.2020
1.530
SRC 5 Belgesi

SRC 5 Belgesi, Tehlikeli Madde Taşımacılığı yapacak sürücülerin alması zorunlu mesleki yeterlilik belgesidir. Tehlikeli madde taşımacılığı belgesi Temel ve Tanker olarak iki türlü sunulmaktadır.

SRC 5 Belgesi

SRC5 Belgesi tehlikeli madde taşımacılığı yapacak sürücülere verilen belgedir. SRC5 Belgesi alabilmeniz için SRC 3 Belgesi veya SRC 4 Belgelerinden en az birine sahip olmanız gerekmektedir. Tehlikeli madde taşıyacağınız aracın niteliğine göre de ehliyetinizin bulunmalıdır. Ayrıca herhangi bir suçtan da ceza hükmünüzün bulunmaması gerekmektedir.

SRC 5 Belgesi
SRC 5 Belgesi

Ayrıca SRC5 Belgesine sahip olabilmek için en az ilkokul mezunu olmanız gerekmektedir. Tehlikeli madde taşımacılığı ile ilgili olan mevzuatında belirttiği eğitimleri alıp, başarılı ile tamamlamanız gerekmektedir. 63 yaşından gün almamış olmanızda diğer şartlar arasında sıralanabilmektedir.

SRC Kanun Hükmü

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereğince hazırlanan “Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği” yürürlüğe girdiğinden Araç sahibi olsun veya olmasın, ticari taşıt kullanma belgesi sahibi olan bütün şoförlerin SRC belgesi alma zorunluluğu vardır. SRC belgesi olarak nitelendirilen yeni ticari araç sürücü belgesi olmayan ticari araç sürücülerinin araçlarını kullanamayacakları Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıkça belirtilmiştir.

SRC 5 Belgesi için gerekli evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Tahsil durumunu gösteren belge (Diploma)
  • 2 Adet Fotoğraf
  • Sabıka Kaydı (e-Devlet)

SRC 5 Belgesi için sınav tarihleri;

SRC5 Belgesi için en erken sınav tarihini vermek çok zor çünkü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınavlar düzenlendiği için Sınav Tarihleri sayfasında bunların detaylarına ulaşabilirsiniz.

SRC 5 Belgesi için sorumlu olunan dersler;

SRC5 Belgesi için sorumlu olunan dersleri hazırladığımız Ders Programı‘ndan ulaşabilirsiniz.

SRC5 Belgesi fiyatı nedir?

SRC5 Belgesi fiyatını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

  • SRC5 Belgesi fiyatı için hizmet verdiğimiz bölgelerimiz; Tuzla, İçmeler, Pendik, Kartal, Gebze, Şifa Mah, Dilovası, İzmit, Maltepe, Sultanbeyli, Kaynarca, İstanbul il ve ilçelerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Sınavsız SRC 5 Belgesi fiyatı için Türkiye’nin hemen her yerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Psikoteknik Belgesi randevuları devam ediyor.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.