fbpx

2024 Yetki Belgesi Nedir?

23.05.2024
119
2024 Yetki Belgesi Nedir?

Yetki Belgesi Nedir, Yetki Belgesi, Ulaştırma Bakanlığı tarafından 2004 yılında çıkarılan ve taşımacılık yapan her şirketin almasının zorunlu olduğu bir belgedir.

Yetki Belgesi Nedir?

Yetki Belgesi, Ulaştırma Bakanlığı tarafından 2004 yılında çıkarılan ve taşımacılık yapan her şirketin ve firmanın almasının zorunlu olduğu bir belgedir.

Yetki Belgesi, Ulaştırma Bakanlığı tarafından 2004 yılında çıkarılan ve taşımacılık yapan her şirketin ve firmanın almasının zorunlu olduğu bir belgedir. 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu’nun 5. maddesi ile yetki belgesi alma zorunluluğu kanun koyucu tarafından ihdas edilmiştir. İlgili yasa ve buna bağlı yönetmeliklerle, hangi işi yapanların hangi tür belge almaları gerektiği de yeniden düzenlenmiştir. Bakanlıkça verilen yetki belgelerinin süresi beş yıldır.

Yetki Belgesi Nedir
Yetki Belgesi Nedir

Hangi tür yetki belgeleri vardır;

A Türü Yetki Belgeleri

B Türü Yetki Belgeleri

C Türü Yetki Belgeleri

D Türü Yetki Belgeleri

F Türü Yetki Belgeleri

G Türü Yetki Belgeleri

H Türü Yetki Belgeleri

K Türü Yetki Belgeleri

L Türü Yetki Belgeleri

M Türü Yetki Belgeleri

N Türü Yetki Belgeleri

P Türü Yetki Belgeleri

R Türü Yetki Belgeleri

T Türü Yetki Belgeleri

SRC, ODY ve ÜDY Belgesi Nereden Alınır?

Yetki Belgesi Nedir, SRC Belgesi kadar Psikoteknik Raporu da artık sürücüler için önemli bir etken haline gelmiştir. İş alımlarında veya rutin kontrollerde sizden psikoteknik raporu istenebilmektedir. Psikoteknik raporu ibraz edememe durumunda, aynı 2024 SRC Cezaları gibi cezai işlem uygulanabilmektedir.

2024 SRC Belgesi Dersleri
Yetki Belgesi Nedir, 1 Ayda Belgenizi Alabilirsiniz

Yazımızda ilgili tüm detayları sizlerle paylaştık. SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik Belgesi randevularımız devam ediyor, lütfen randevunuzu oluşturmayı unutmayın.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.