fbpx

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer 2023

04.07.2022
1.140
Psikoteknik Testi Neleri Ölçer 2023

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer sorusu aslında Psikoteknik Cihazı ile ilgili bir sorudur. Psikoteknik Raporu almak isteyen tüm SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesi alan sürücülere zorunludur.

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer sorusu genellikle test girmeden önce adaylar tarafından bizlere sürekli sorulan sorulardandır. Öncelikle Psikoteknik Cihazı sizlere rapor hazırlarken sizlerin sürüş için yeterli olup olmadığınızı ve özellikle algı-refleksinizi ölçen bir cihazdır.

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer 2023
Psikoteknik Testi Neleri Ölçer 2023

Cihaza oturup, teste tabi tutulduğunuz da bir Psikolog sizlere eşlik eder ve anlık raporlamasını Sağlık Bakanlığına sunacaktır. Yolcu taşımacılığı yapıyor ve SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesine sahipseniz bu belgeyi bulundurmanız gerekmektedir.

Psikoteknik Neleri Ölçer sorusunun en doğru cevabı Psikoteknik Cihazının iki aşamada ölçümlerini değerlendirebiliriz. Bunlar; Zihinsel Yetenek ve Beceriler ile Psikomotor Yetenek ve Becerilerdir. Zihinsel Yetenek ve Becerileriniz akıl gücü ile yönettiğiniz ve doğruluğundan emin olduğunuz düşünerek hareket ederek, tepkiler verdiğiniz kısımdır. Diğeri Psikomotor Beceriler ise sizlerin edinilmiş refleksleriniz ve bilinç altındaki anlık tepkilerinizdir.

Zihinsel Yetenek ve Beceriler

  • Dikkat
  • Anlama ve Değerlendirme Yeteneği(Muhakeme)
  • Hız ve Mesafe Algılama
  • Geniş Görüş Alanı İçinde Uyaran Fark Etme
  • Şekil Algılamada Görsel Süreklilik

Psikomotor Yetenek ve Beceriler

  • Tepki Hızı
  • Koordinasyon Düzeyi

Alıntı : Psikoteknik SRC

5/5 (1 Review)
ETİKETLER: , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.