Tehlikeli Madde Taşımacılığı (TMGD Eğitimleri)

TMGD Eğitimleri

Tehlikeli Madde Danışmanlığı

Tehlikeli Madde Taşımacılığı ile ilgili yönetmelik kapsamında taraflar belirtilen yükümlülüklere uymadıklarının anlaşılması halinde ağır cezai…

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) Eğitimleri, yetkilendirilmiş kurumlardan alınması gerekmektedir. Tehlikeli Maddelerin karayolu üzerinde taşınabilmesi için yönetmelik gereğince Tehlikeli Madde Taşımacılığı ile ilgili faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi ve işletmelerin ADR Bölümlerinde yer alan hükümlere göre Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdam etmesi veya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanında hizmet alması zorunludur.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı, Tehlikeli Maddelerin taşınması ile ilgili yönetmelik kapsamında taraflar belirtilen yükümlülüklere uymadıklarının anlaşılması halinde ağır cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Firma TMGD bulundurmadığı takdirde her ay için 3144 TL idari para cezası ödemek zorundadır.

Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı TMGD olabilmek için bilinmesi gerekenler;

 • Herhangi bir Üniversitenin lisans bölümünü mezunu olmak,
 • TMGDEYB sahibi eğitim kuruşlarından, tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimine katılarak tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitiminin tamamlandığını dair belge almak ve tebliğ kapsamında açılmış olan sınavda başarılı olmak,
 • Dolandırıcılık, Kaçakçılık, Uyuşturucu ve Silah Kaçakçılığı suçu gibi suçlardan ceza ile hükümlü bulunmamak,

Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı yani TMGD hizmetini sağlanabilmesi için aranan şartlardır.

  2018 yılında Tuzla da kurulan Denge SRC, ODY ve ÜDY Merkezimizde tüm SRC, ODY, ÜDY ve Psikoteknik belgeleri uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Yıllardır edindiğimiz bilgi ve tecrübeyi siz değerli sürücülerle paylaşmaktan hem mutluluk duyar hemde bu sektör için kaliteli hizmet vermekten gurur duyarız.

  Açık Adresimiz

  Aydıntepe Mahallesi. Akyıldız Çıkmazı Sokak No:8 İçmeler-Tuzla/İstanbul

  7/24 GSM Hattımız

  +90 549 493 42 42
  +90 216 493 42 42

  E-Posta Adresimiz

  [email protected]