fbpx

2024 Ticari Araç Kullanım Evrakı Nedir?

2024 Ticari Araç Kullanım Evrakı Nedir?

Ticari araç kullanım evrakı nedir sorusunun cevabı SRC Mesleki Yeterlilik Belgesidir. Yasal olarak karayolu üzerinde taşımacılık faaliyeti gösteren tüm sürücülerin alması zorunlu bir belgedir.

Ticari Araç Kullanım Evrakı Nedir?

Ticari Araç Kullanım Evrakı Nedir sorusu sürekli son zamanlarda tarafımıza sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesidir. Aslında Ticari Araç Kullanım Evrakı kısaca SRC Belgesi diyebiliriz.

Yurtdışı veya Yurtiçinde, Yolcu veya Yük taşımacılığı faaliyeti gösteren Ticari araç kullanan sürücülerin (kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs) alması zorunlu bir Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

Ticari Araç Kullanım Evrakı
Ticari Araç Kullanım Evrakı

SRC Belgesi alabilmek için SRC Belgesi veren SRC Merkezine kayıt olmanız gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsata sahip olması gerekmektedir.

25.02.2003 tarihi öncesi ehliyet sahipleri ise kuruma gitmeden E-Devlet üzerinden rahatlıkla Muafiyetli SRC Belgesi başvurusu yapabilir ve alabilir.

SRC, ODY ve ÜDY Belgesi Nereden Alınır?

SRC Belgesi kadar Psikoteknik Raporu da artık sürücüler için önemli bir etken haline gelmiştir. İş alımlarında veya rutin kontrollerde sizden psikoteknik raporu istenebilmektedir. Psikoteknik raporu ibraz edememe durumunda, aynı 2024 SRC Cezaları gibi cezai işlem uygulanabilmektedir.

2024 SRC Belgesi Dersleri
1 Ayda Belgenizi Alabilirsiniz

Yazımızda ilgili tüm detayları sizlerle paylaştık. SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik Belgesi randevularımız devam ediyor, lütfen randevunuzu oluşturmayı unutmayın.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.