fbpx

2024 SRC Belgesi Sınav Tarihleri

2024 SRC Belgesi Sınav Tarihleri

SRC Belgesi sınav tarihleri hakkında bilgi almak için İstanbul, Tuzla bölgesinde bulunan aktif SRC Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. SRC Belgesi almak için genellikle yaklaşık 1 ay gibi bir süre gerekmektedir.

SRC Belgesi Sınav Tarihleri

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından düzenlenen SRC, ODY ve ÜDY sınavları, 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir.

Eskiden Ulaştırma Bakanlığı tarafından planlanan SRC Belgesi sınavları, yeni sistem olan 01.01.2017 tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı, SRC, ODY ve ÜDY sınavlarının tarihlerini belirlemektedir. Bu sınavlar artık Ulaştırma Bakanlığı yerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir.

SRC Belgesi Sınav Tarihleri 2023
2024 SRC Belgesi Sınav Tarihleri

SRC, ODY ve ÜDY sınavlarının tarihleri, kursların bağlı olduğu İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlenmektedir. Bu tarihler, kursiyerlere önceden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yazılı olarak bildirilir.

Genel olarak, İçmeler, Maltepe, Kartal, Dilovası, Gebze, Pendik, Sultanbeyli ve Tuzla bölgelerinde bulunan SRC Kurslarında her ayın 1 ila 15’i arasında SRC kayıt dönemi bulunmaktadır. Bu dönemden sonra sınavlar genellikle ayın ilk haftasında gerçekleştirilir.

Biz Denge SRC Kursu olarak sizleri SRC, ODY ve ÜDY sınavlarına hazırlamak için gerekli eğitimleri sunmaktayız. Sınav tarihleriniz hakkında bilgilendirme için size telefon veya SMS yoluyla ulaşarak gereken bilgileri aktarıyoruz.

25.02.2003 tarihinden önce ehliyet belgesine sahip olan sürücüler, sınavsız olarak SRC Belgesi alabilirler. Aynı şekilde, 25.02.2006 tarihinden önce ehliyet belgesi olanlar da sınavsız olarak ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi alabilirler. Sınavsız belge aldıkları için herhangi bir sınava tabi tutulmayacaklarını hatırlatmak önemlidir. Bu belgeleri Denge SRC Merkezi‘nden doğrudan alabilirler.

Ayrıca, Psikoteknik Merkezimizde Psikoteknik Testlerini yaptırabilir ve beklemeden Psikoteknik Raporunuzu alabilirsiniz.

SRC Belgesi Sınav Tarihleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları cevapladık. Eğer hala aklınıza takılan bir şey varsa, bizleri aramaktan çekinmeyin.

SRC Belgesi Nereden Alınır?

SRC Belgesi kadar Psikoteknik Raporu da artık sürücüler için önemli bir etken haline gelmiştir. İş alımlarında veya rutin kontrollerde sizden psikoteknik raporu istenebilmektedir. Psikoteknik raporu ibraz edememe durumunda, aynı 2024 SRC Cezaları gibi cezai işlem uygulanabilmektedir.

2024 SRC Belgesi Dersleri
2024 SRC Belgesi Sınav Tarihleri

Yazımızda tüm detayları sizlerle paylaştık. SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik Belgesi randevularımız devam ediyor, lütfen randevunuzu oluşturmayı unutmayın.

5/5 (2 Reviews)
ETİKETLER: , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.