SRC 4 Belgesi

SRC 4 Belgesi

SRC 4 Belgesi Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre B-C-E ve D sınıfı ehliyet sahibi olan sürücülerin yurtiçi eşya-kargo taşımacılığı yapabilmek için almaları gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC Belge türleri arasında sürücü adayları tarafından en fazla tercih edilen belgelerden birisi de hiç şüphesiz SRC 4 Belgesidir. SRC4 Belgesi ile yük, eşya-kargo taşımacılığı yapılır. Ancak şunu da unutmamak gerekmektedir; SRC 4 Belgesi alan şoförler sadece bir ülke sınırları içerisinde faaliyet gösteren taşıma işinde çalışabilirler. SRC 4 Belgesi ile yolcu taşınmaz sadece eşya taşımak için imal edilen araçlarda çalışabilir ve SRC4 Belgesi bu amaçla kullanabilirler.

SRC 3 Belgesi‘ne sahip olan şoförler Uluslararasında eşya,yük ve kargo taşımacılığı yapabilecekleri gibi SRC4 Belgesi‘ni kapsayan yurt içinde de aynı şekilde eşya, yük ve kargo taşımacılığı faaliyetlerinde de bulunabilirler.

SRC Kanun Hükmü

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereğince hazırlanan “Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği” yürürlüğe girdiğinden Araç sahibi olsun veya olmasın, ticari taşıt kullanma belgesi sahibi olan bütün şoförlerin SRC belgesi alma zorunluluğu vardır. SRC belgesi olarak nitelendirilen yeni ticari araç sürücü belgesi olmayan ticari araç sürücülerinin araçlarını kullanamayacakları Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıkça belirtilmiştir.

SRC 4 Belgesi için gerekli evraklar;

SRC 4 Belgesi için sınav tarihleri;

SRC4 Belgesi için en erken sınav tarihini vermek çok zor çünkü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınavlar düzenlendiği için Sınav Tarihleri sayfasında bunların detaylarına ulaşabilirsiniz.

SRC 4 Belgesi için sorumlu olunan dersler;

SRC4 Belgesi için sorumlu olunan dersleri hazırladığımız Ders Programı‘ndan ulaşabilirsiniz.

Sınavsız SRC 4 Belgesi nasıl alınır?

Sınavsız SRC4 Belgesi almak için ehliyet tarihinizin 23.05.2003 tarihinden önce olması gerekmektedir.

SRC 4 Belgesi fiyatı nedir?

SRC4 Belgesi fiyatını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

  2018 yılında Tuzla da kurulan Denge SRC, ODY ve ÜDY Merkezimizde tüm SRC, ODY, ÜDY ve Psikoteknik belgeleri uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Yıllardır edindiğimiz bilgi ve tecrübeyi siz değerli sürücülerle paylaşmaktan hem mutluluk duyar hemde bu sektör için kaliteli hizmet vermekten gurur duyarız.

  Açık Adresimiz

  Aydıntepe Mahallesi. Akyıldız Çıkmazı Sokak No:8 İçmeler-Tuzla/İstanbul

  7/24 GSM Hattımız

  +90 549 493 42 42
  +90 216 493 42 42

  E-Posta Adresimiz

  [email protected]