Psikoteknik Testi Neleri Ölçer

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer sorusu genellikle test girmeden önce adaylar tarafından bizlere sürekli sorulan sorulardandır. Öncelikle Psikoteknik Cihazı sizlere rapor hazırlarken sizlerin sürüş için yeterli olup olmadığınızı ve özellikle algı-refleksinizi ölçen bir cihazdır. Cihaza oturup, teste tabi tutulduğunuz da bir Psikolog sizlere eşlik eder ve anlık raporlamasını Sağlık Bakanlığına sunacaktır. Yolcu taşımacılığı yapıyor ve SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesine sahipseniz bu belgeyi bulundurmanız gerekmektedir.

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer sorusunun en doğru cevabı Psikoteknik Cihazının iki aşamada ölçümlerini değerlendirebiliriz. Bunlar; Zihinsel Yetenek ve Beceriler ile Psikomotor Yetenek ve Becerilerdir. Zihinsel Yetenek ve Becerileriniz akıl gücü ile yönettiğiniz ve doğruluğundan emin olduğunuz düşünerek hareket ederek, tepkiler verdiğiniz kısımdır. Diğeri Psikomotor Beceriler ise sizlerin edinilmiş refleksleriniz ve bilinç altındaki anlık tepkilerinizdir.

Zihinsel Yetenek ve Beceriler

 • Dikkat
 • Anlama ve Değerlendirme Yeteneği(Muhakeme)
 • Hız ve Mesafe Algılama
 • Geniş Görüş Alanı İçinde Uyaran Fark Etme
 • Şekil Algılamada Görsel Süreklilik

Psikomotor Yetenek ve Beceriler

 • Tepki Hızı
 • Koordinasyon Düzeyi

Alıntı : Psikoteknik SRC

  2018 yılında Tuzla da kurulan Denge SRC, ODY ve ÜDY Merkezimizde tüm SRC, ODY, ÜDY ve Psikoteknik belgeleri uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Yıllardır edindiğimiz bilgi ve tecrübeyi siz değerli sürücülerle paylaşmaktan hem mutluluk duyar hemde bu sektör için kaliteli hizmet vermekten gurur duyarız.

  Açık Adresimiz

  Aydıntepe Mahallesi. Akyıldız Çıkmazı Sokak No:8 İçmeler-Tuzla/İstanbul

  7/24 GSM Hattımız

  +90 549 493 42 42
  +90 216 493 42 42

  E-Posta Adresimiz

  [email protected]