fbpx

Belge Nasıl Alınır? 2023

31.12.2018
985
Belge Nasıl Alınır? 2023

Belge nasıl alınır, yazımız da ise genel hatları ile SRC, ODY ve ÜDY Belgesi nasıl alınır konularına değineceğiz. Her 3 belge de 1 ayda alınabilmektedir.

Belge Nasıl Alınır?

Alacağınız belgeye göre belge alım şekilleri istenilen evraklar noktasında bazen farklılıklar görebilmektedir. Belgeleri iki aşamada almaktasınız. Bu aşamalarda birisi Sınavsız Belge Nasıl Alınır, diğer aşama ise normal Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan sorulara vereceğiniz cevapların yeterli doğru sayısına ulaşması ile hak ederek alma yöntemidir.

Belge Nasıl Alınır 2023
Belge Nasıl Alınır 2023

Sınavsız Belge almak için belli prosedürlerin veya aranan statülerin sizlerde tam olması gerekmektedir. Sınavsız SRC için bu prosedür 25.02.2003 tarihinden önce ehliyet belgesine sahip olmak iken Sınavsız ODY ve Sınavsız ÜDY Belgeleri için 25.02.2006 tarihinden önce aynı statüde yetki belgelerine sahip bir firmada 3(üç) yıllık yetkili geçmişiniz aranmaktadır.

Kısacası sınavsız belge nasıl alınır konusunu merak ediyorsanız ilgili yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Sınavlı belge alacaklar için sıralama şu şekilde gerçekleşmektedir;

1- Kayıt İşlemleri

Belge Nasıl Alınır, Öncelikle alacağınız SRC Belgesi, ODY Belgesi veya ÜDY Belgesi gerekli evraklarını tamamlayarak bir Mesleki Yeterlilik Kursuna müracaat etmeniz gerekmektedir. Gerekli evrakları ibraz etmeniz durumunda ilk dönem kaydınız gerçekleşecektir. Genellikle her ayın 1’i ila 15’i arasında kayıt dönemi yapılmaktadır. 15’i kaçıran adaylar için bir sonraki döneme kayıt işlemi gerçekleştirilir.

2- Eğitimler

Eğitimleriniz genellikle kayıt olduğunuz ayın dönem sonunda yani 15’inden sonra olacak şekilde düzenlenmektedir. Böylelikle eğitimlere iştirak etmeniz ve sınava daha rahat hazırlanabilmeniz için yaklaşık 2-3 haftalık bir süreciniz bulunmaktadır. Eğitimlere gelmeniz zorunludur. Merkezden merkeze eğitim süre ve zaman aralığı değişiklik göstermektedir.

3- Sınavlar

Sınavların eğitimlerinizi aldığınız konulardan sorumlu olduğunuz ve 40 soru üzerinden yapılır. 40 soru üzerinden 28 doğru yapmanız, 70 puan ve üzeri almanız halinde SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi almaya hak kazanacaksınız.

Sınavlara doğru bir şekilde hazırlanabilmek ve başarıyı şansa bırakmamanız için sizleri kurumumuza bekliyoruz. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde yapılan görsel ve tamamen adaya yönelik eğitim metotlarımızla her zaman sizlerin yanındayız.

Sınavdan önceki hafta yapılan deneme sınavları ile sınava girmeden başarınızı ön görebilme imkanını da sunmaktayız.

Daha ayrıntılı ve detaylı bilgileri; 

SRC Belgesi Alma Süreci, ODY Belgesi Alma Süreci ve ÜDY Belgesi Alma Süreci sayfalarımızdan da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Src Merkezi sayfamızı daima takip ederek, en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Psikoteknik belgesi randevularımızı devam ediyor, 1 saatte psikoteknik almak için sitemizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz.

5/5 (1 Review)
ETİKETLER: , , , , ,
Ziyaretçi Yorumları (1)