fbpx

Trendyol Taşıyıcı Ol 2021

Trendyol Taşıyıcı Ol 2021

Kendi aracınız ile Trendyol Taşıyıcı Olarak, kendi işinizin patronu olabilirsiniz. SRC Belgesi, Psikoteknik Belgesi ve Ehliyet Belgenizi hazırlamanız gerekir.

Trendyol Taşıyıcı Ol – Kendi Aracınla Kargo Taşımacılığı

Trendyol Taşıyıcı Ol, Biliyorsunuz artık hemen hemen çoğu E-Ticaret firması kendi kargolarını daha hızlı ulaştırabilmek için kendilerine yük taşımacılığı için çözüm ortakları aramaktadır. Yurtdışında yapılan bu sistem günümüzde artık ülkemizde kullanılmaya başlandı. Bu tarz işlerin özellikle takipçisi ve daima takdir edicilerden olduğumuzu da bilmenizi isteriz. Neticede bu gibi değişiklikler ülkemizin gelişmesi ve ekonomi açısından herkesin bütçesine de katkı sağlayacağı aşikardır.

Trendyol Taşıyıcı Ol
Trendyol Taşıyıcı Ol

Bu bağlamda siz değerli takipçilerimiz için yük taşımacılığı ile ilgili başvuru sürecinde sizlerden istenilebilecek ve kanun hükmünde olması gereken bazı belgelerden bahsettik.

Trendyol Taşıyıcılığı veya Kendi Aracı ile Yük Taşımacılığı faaliyetinde bulunmak isteyenlerin genellikle merak ettiği sorulardan biridir Trendyol Taşımacılık Şartları, bizlerde sizler için araştırdık ve derleyerek sizlere yardımcı olması için konuyu ele aldık.

Trendyol bildiğiniz üzere artık yük taşımacılığı noktasında kendine çözüm ortakları aramaktadır. Kendi aracınızın olması veya olmaması durumlarında da trendyol’un sitesinde bulunan Trendyol Taşıyıcı Ol formunu doldurarak başvuruda bulunabiliyorsunuz. Başvurularınızın daha olumlu sonuçlanmasını etkileyeceğini düşündüğümüz ve kanun hükmünde Yük Taşımacılığı faaliyetinde bulunan tüm ticari araç kullanıcılarının alması zorunlu bazı belgelerin olduğunu da unutmamalısınız.

Trendyol Taşıyıcı Ol Formu

Trendyol Taşıyıcı Ol formu üzerinde sizlerden Ad, Soyad, Doğum Yılı, Telefon Numarası, E-Posta Adresi, Eğitim Durumu, Şehir, İlçe, Şirket Türü, TC Kimlik No, Araç ve İş Bilgileriniz, Aracınız var mı?, Dağıtım Tecrübeniz var mı? Şeklinde bilgilerin doldurulmasını isteyecektir. Bunlara ek olarak sizlerden istenilen belgeler arasında; Ehliyet Belgesi, Sabıka Kaydı (Temiz), Araç Ruhsatı, Fotoğraf gibi ek evraklarda istenilmektedir.

Trendyol Ticari Yük Taşımacılığı Yapacak Kişiler de Aranacak Şartlar

Yük Taşımacılığı yapacak sürücülerde öncelikle arananlar şartlar araç sınıfına uygun Ehliyet Belgesinin bulunmasıdır. Ehliyet Belgesini sağlamaları durumunda Yük Taşımacılığı faaliyetini ticari olarak gerçekleştirecek sürücülerde ise SRC 3 (Uluslararası Yük Taşımacılığı) veya SRC 4 (Yurtiçi Yük Taşımacılığı) Belgesi ve Psikoteknik Belgesi zorunluluğu bulunmaktadır.

Bu belgelerin bulunmaması durumunda yük taşımacılığı faaliyetinin gerçekleşmesinde yine kanunlar gereği hem ruhsat sahibine hemde araç sürücüsüne cezai işlem uygulanmaktadır.

Sizlerde Trendyol Kargo Taşımacılığı Başvurusu yapmadan önce SRC Belgesi, Psikoteknik Belgesi ve Ehliyet Belgenizin hazır olduğunda emin olunuz.

Bu yazımız Yük Taşımacılığı faaliyetinde bulunacak kişileri bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. Bu yazıyı yazdığımız tarihte bu bilgiler esas alınır. Sonrasında ki değişikler için Trendyol Express sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

SRC Kursu olarak sizlere daima güncel ve kesintisiz bilgileri aktarıyoruz. Bu yazımız bilgi amacı ile hazırlanmıştır. Başvurularınızı mutlaka ilgili sitelerden yapınız. SRC ve Psikoteknik noktasında kurumlarımızdan destek alabilirsiniz.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.