SRC Belgesi Sınav Soruları – 8

SRC Belgesi Sınav Soruları – 8

SRC Belgesi Sınav Soruları, SRC Belgesi sınava girecek adaylarımızın bizlere sürekli sordukları sorulardan bir tanesi de SRC Belgesi Sınavına girmeden önce kendimizi nasıl test edebiliriz, sorusu oluyordu. Hem değerli takipçilerimiz hem de değerli kursiyerlerimiz için SRC Belgesi Sınavı Çıkmış sorulara yakın soruları derleyerek sizlere Online SRC Belgesi Sınav Sistemini sunduk. Aylarca binlerce ziyaretçimiz ve yüzlerce kursiyerimiz bu sınav sistemi ile ikinci sınav haklarını bile kullanmadan başarıyı elde ettiler.

SRC Belgesi Sınav Soruları, SRC 1 Belgesi Sınav Soruları, SRC 2 Belgesi Sınav Soruları, SRC 3 Belgesi Sınav Soruları ve SRC 4 Belgesi Sınav Soruları ile ilgili sizlerde kendinizi SRC Belgesi Sınavına girmeden test edebilirsiniz.

Sorularımız sürekli güncellenmekte ve ne kadar çok soru çözerseniz o kadar başarıyı elde edebileceğinizi de unutmayınız lütfen…

Sistemimizde binlerce soru onlarca soru içeriği bulunmaktadır. 2022 SRC Sınav Soruları, 2022 SRC Belgesi Sınav Soruları ile ilgili tüm sorularımıza aşağıda ulaşabilirsiniz.

0%

Sınavınız toplamda 1 saattir.

1 Saatlik sınav süreniz bitmiştir.


SRC Belgesi Sınav Soruları – 8

SRC Belgesi Sınav SorularıSRC 1 Belgesi Sınav SorularıSRC 2 Belgesi Sınav SorularıSRC 3 Belgesi Sınav Soruları ve SRC 4 Belgesi Sınav Soruları ile ilgili sizlerde kendinizi SRC Belgesi Sınavına girmeden test edebilirsiniz.
Başarılar dileriz.

1 / 40

1. Römork takılmış bir araçta uygulanacak hız ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

2 / 40

2. Karayolları Trafik Kanununda düzenlenen Garanti Fonu aşağıdaki zararlardan hangisini karşılamaz?

3 / 40

3. I. Arkadan çarpma
II. Kavşaklarda geçiş hakkı kuralına uyma
III. Geçme yasağı olan yerlerde öndeki aracı geçme

Yukarıda verilenlerin hangileri, araç sürücülerinin trafik kazalarında asli (esas) kusurlarından sayılır?

4 / 40

4. Karayolu Taşıma Kanunu’na göre, sorumluluk sigortasında tazminat yükümlülerinin birbirlerine karşı rücu hakları kendi yükümlülüklerini tam olarak yerine getirdikleri ve rücu edilecek kimseyi öğrendikleri günden başlayarak kaç yılda zamanaşımına uğrar?

5 / 40

5. Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

6 / 40

6. Araçta kısa farlar yakıldığında kaç metreyi aydınlatması gerekir?

7 / 40

7. Aşağıdakilerden hangisi kendini geliştirme çabası içinde olan birisi için gereksizdir?

8 / 40

8. Araçlarda arka camın rezistanslı (ısıtıcılı) olmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir?

9 / 40

9. Çekici ve kamyon gibi araçların hangi lastiklerine zincir takılır?

10 / 40

10. 2918 sayılı Karayolları Trafik Yönetmenliğine göre tehlikeli madde taşıyan 7,5 ton üzeri araçlarda toplam ne kadar yangın söndürme cihazı bulundurulmalıdır?

11 / 40

11. Yetkililerce, araçla ilgili belgelerin alınıp aracın belirli bir yere çekilerek trafikten alıkonulmasına ne denir?

12 / 40

12. Aşağıdakilerden hangisi A tipi kişilik özelliklerinden biri değildir?

13 / 40

13. Aşağıdakilerden hangisinin, normalin çok altında eksilmesi veya özelliğini kaybetmesi durumunda motor aşırı ısınarak zarar görür?

14 / 40

14. Aşağıdakilerden hangisi araçların kullanım amacıdır?

15 / 40

15. Bir hizmet sözleşmesine dayanarak işçi çalıştıran gerçek ve tüzel kişilere ne denir?

16 / 40

16. Aksine bir işaret yoksa, eğimsiz iki yönlü dar yolda, otomobil ile minibüsün karşılaşması hâlinde, hangisi diğerine yol vermelidir?

17 / 40

17. Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre, yetki belgesi sahibi gerçek kişilerin ölümü halinde kanuni mirasçıları veya onlar adına yetkili olanlar, bu durumu kaç gün içinde Bakanlığa bildirmek zorundadırlar?

18 / 40

18. Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre, aracın en az iki şoförle kullanılması durumunda her kaç saatlik sürede her bir şoför en az kaç saat kesintisiz olarak dinlenecektir?

19 / 40

19. Karayollarında trafiğe çıkarılacak araçlarda yüklü ve yüksüz olarak azami yükseklik kaç metredir?

20 / 40

20. Lastik hava basıncı kaç günde bir kontrol edilmelidir?

21 / 40

21. Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre hangi belgenin aslı taşıtta bulunmalıdır?

22 / 40

22. Aksine bir işaret yoksa eğimsiz iki yönlü dar yolda, otomobil ile otobüsün karşılaşması durumunda, hangisi diğerine yol vermelidir?

23 / 40

23. Trafik kuruluşunca, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullandığı tespit edilen sürücüye aşağıdaki işlemlerden hangisi uygulanır?

24 / 40

24. Tenteli araçlarda yüklü ve yüksüz olarak azami genişlik kaç metredir?

25 / 40

25. Karayolu Taşıma Kanunu’na göre; sigortacılar hak sahibinin kaza veya zarara ilişkin belgeleri sigortacıya ilettiği tarihten itibaren, sorumluluk sigortası sınırları içinde kalan miktarı hak sahibine kaç iş günü içerisinde ödemek zorundadır?

26 / 40

26. Aşağıdakilerden hangisi düşük motivasyon ifadesidir?

27 / 40

27. Araçta sigorta yanmış ise yerine takılacak sigortanın amper değeri ne olmalıdır?

28 / 40

28. Aynı taşıtla bütün güzergah boyunca aynı yolcu grubunun taşınması ve kalkış noktasına geri getirilmesi şeklindeki KAPALI KAPI SEFERLERİ İLE GİDİŞİ DOLU, DÖNÜŞÜ BOŞ veya gidişi boş dönüşü dolu taşımacılık şekli aşağıdakilerden hangisidir?

29 / 40

29. Yük taşımasında kullanılan ve azami ağırlığı 3.5 tonu aşan, ancak 12 tonu aşmayan motorlu araçların kategori sınıf nedir?

30 / 40

30. Aracın farlarında arıza giderme veya far değişimi yapıldıktan sonra hangi ayarın yapılması gerekir?

31 / 40

31. Aşağıdakilerden hangisi meslek ahlakı ilkelerindendir?

32 / 40

32. Ters yönden gelen bir sürücüye “Bu sokak tek yönlü, herhalde siz girişteki levhayı görmediniz, lütfen daha dikkatli olun.” diyen bir sürücü, trafikteki temel değerlerden hangisine uygun davranmıştır?

33 / 40

33. Aşağıdakilerden hangisi Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamındadır?

34 / 40

34. (1,2,3,4,23,24 numaralı koltukların) emniyet kemerlerinin kontrolü neden önemlidir?

35 / 40

35. Trafik kuruluşunca, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullandığı tespit edilen sürücüye aşağıdaki işlemlerden hangisi uygulanır?

36 / 40

36. Şekildeki karayolu bölümünde, yan yana çizilmiş kesik ve devamlı yol çizgileri sürücülere aşağıdakilerden hangisini bildirir?

37 / 40

37. Aksine bir işaret yoksa yerleşim yeri dışındaki bölünmüş kara yolunda, şekildeki 1 numaralı aracın azami (en yüksek) hızı saatte kaç kilometredir?

38 / 40

38. Tır sistemi altında eşyaların bir gümrük idaresinden başka bir gümrük idaresine taşınmasına ne ad verilir?

39 / 40

39. Meslek seçiminde aşağıdaki özelliklerden hangisine dikkat etmek gerekmez?

40 / 40

40. Ticaret odasından alınan TIR karnesinin veriliş tarihinden itibaren geçerlilik süresi kaç gündür?

Sonucunuz hesaplanıyor, lütfen bekleyin.

SRC Belgesi Çıkmış Sorular ile ilgili bu test sistemlerimiz sizlere yol gösterecektir. Sadece bir SRC Belgesi Sınavı değil birden fazla SRC Belgesi Sınav Sistemimiz ile kendinizi mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Kayıtlı SRC Belgesi Derslerimiz ile de eksik kaldığınız konuları tamamlamayı unutmayınız.

2022 SRC 1 Belgesi Sınav Soruları, 2022 SRC 2 Belgesi Sınav Soruları, 2022 SRC 3 Belgesi Sınav Soruları ve 2022 SRC 4 Belgesi Sınav Soruları sistemimizde bulunan SRC Belgesi Çıkmış Sorular havuzumuzdan düzenli olarak sizlere sunulmaktadır.

Sizlere aşağıda sunulan diğer sınavlarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz. Her SRC Belgesi Sınav Soruları farklı sorulardan oluşmaktadır. Online SRC Belgesi Testi, Online SRC Belgesi Sınavı olarak da kendinizi en mutlak başarı zirvesine çıkarabileceğinizi ve ekstra sınav haklarınızı kullanarak başarısız olmanızın da önüne geçeceğini unutmayın.

Soru havuzundaki sorularımız ve genel bilgi almak için lütfen Eğitim Danışmanımız ile irtibata geçiniz.

Eğitim Danışmanımıza : 0216 493 6 493 numaralı telefon veya 0549 493 42 42 numaralı WhatsApp hatlarından anında ulaşabilirsiniz.

Web sitemizin (Masaüstü Kullanıcıları için) Canlı Destek bölümünden de hemen ulaşım sağlayabilirsiniz.

Senelerin vermiş olduğu tecrübeler ile sizlere kesintisiz ve daimi hizmet sunuyor ve sunmaya devam edeceğimizi de lütfen unutmayınız.

0/5 (0 Reviews)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.