fbpx

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri 2024

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri 2024

ÜDY 3 Belgesi istenilen yetki belgesi türleri genellikle Yetki Belgesi alımında firma yetkililerine yetki belgesi başvurularında sunulan 6 (altı) ay taahhüt zamanı içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yerine getirilmeyen bu taahhüt süresi sonunda yetki belgesine karşılık alınmayan ÜDY 3 Belgesi ile ilgili cezai işlemler uygulanmaktadır.

ÜDY 3 Belgesinin alınabilmesi için en az lise mezunu olunması gerekmektedir. Ayrıca alınacak ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4, ODY 3 ve ODY 4 Belgelerini de kapsamaktadır.

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri

ÜDY 3 Belgesi, Eşya, Yük ve Kargo Taşımacılığı yapan firmaların yani özellikle yük taşımacılığı yapan firmaların yetki belgesi türüne göre alması zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesidir. ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri listemizde alacağınız yetki belgesi türüne göre veya var olan yetki belgenizin türüne göre ÜDY 3 Belgesi neden almanız gerektiği ile ilgili tüm soru işaretleriniz kaldırmayı hedefledik.

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri, genel olarak ÜDY Belgesi istihdam zorunluluğu bulunan C2 Yetki Belgesi, C3 Yetki Belgesi, G1 Yetki Belgesi, G2 Yetki Belgesi, G3 Yetki Belgesi, G4 Yetki Belgesi, K1 Yetki Belgesi, K3 Yetki Belgesi, L1 Yetki Belgesi, L2 Yetki Belgesi, M1 Yetki Belgesi, M2 Yetki Belgesi, M3 Yetki Belgesi, N1 Yetki Belgesi, N2 Yetki Belgesi, P1 Yetki Belgesi, P2 Yetki Belgesi, R1 Yetki Belgesi, R2 Yetki Belgesi, T3 Yetki Belgesi veya TİO Yetki Belgesi veya yetki belgelerinden birine sahipseniz ÜDY 3 Belgesi almanız gerekmektedir.

C2 Uluslararası ve Yurtiçi Ticari Eşya Taşımacılığı Yetki Belgesi

C2 Uluslararası ve Yurtiçi Ticari Eşya Taşımacılığı yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 3 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 3 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 3 Belgeli olabilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni de kapsamaktadır.

C3 Uluslararası ve Yurtiçi Ev/Büro Eşyası Taşımacılığı Yetki Belgesi

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Tırlar
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Tırlar

C3 Uluslararası ve Yurtiçi Ev/Büro Eşyası Taşımacılığı yetki belgesine sahip firmaların ODY 3 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni de kapsamaktadır.

G1 Yurtiçi Eşya Taşıma Acenteliği Yetki Belgesi

G1 Yurtiçi Eşya Taşıma Acenteliği yetki belgesine sahip firmaların ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi veya ÜDY 4 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

G2 Uluslararası ve Yurtiçi Eşya Taşıma Acenteliği Yetki Belgesi

G2 Uluslararası ve Yurtiçi Eşya Taşıma Acenteliği yetki belgesine sahip firmaların ODY 3 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni de kapsamaktadır.

G3 Yurtiçi Kargo Taşımacılığı Yetki Belgesi

G3 Yurtiçi Kargo Taşımacılığı yetki belgesine sahip firmaların ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi veya ÜDY 4 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

G4 Uluslararası ve Yurtiçi Kargo Acenteliği Yetki Belgesi

G4 Uluslararası ve Yurtiçi Kargo Acenteliği yetki belgesine sahip firmaların ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi veya ÜDY 4 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

K1 Yurtiçi Ticari Eşya Taşımacılığı Yetki Belgesi

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Kamyonet
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Kamyonet

K1 Yurtiçi Ticari Eşya Taşımacılığı yetki belgesine sahip firmaların ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi veya ÜDY 4 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

K3 Yurtiçi Ticari Ev/Büro Eşyası Taşımacılığı Yetki Belgesi

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Nakliyat
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Nakliyat

K3 Yurtiçi Ticari Ev/Büro Eşyası Taşımacılığı yetki belgesine sahip firmaların ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi veya ÜDY 4 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

L1 Yurtiçi Lojistik İşletmeciliği Yetki Belgesi

L1 Yurtiçi Lojistik İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 4 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 3 Belgeli olabilir yada ÜDY 4 Belgeli‘de olabilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

L2 Uluslararası ve Yurtiçi Lojistik İşletmeciliği Yetki Belgesi

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Uzun Yol
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Uzun Yol

L2 Uluslararası ve Yurtiçi Lojistik İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 3 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 3 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 3 Belgeli olabilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni de kapsamaktadır.

M1 İl İçi Kargo İşletmeciliği Yetki Belgesi

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Kargo
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Kargo

M1 İl İçi Kargo İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi veya ÜDY 4 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

M2 Yurtiçi Kargo İşletmeciliği Yetki Belgesi

M2 Yurtiçi Kargo İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 4 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 3 Belgeli olabilir yada ÜDY 4 Belgeli‘de olabilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

M3 Uluslararası ve Yurtiçi Kargo İşletmeciliği Yetki Belgesi

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Uluslararası
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Uluslararası

M3 Uluslararası ve Yurtiçi Kargo İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 3 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 3 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 3 Belgeli olabilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni de kapsamaktadır.

N1 İl İçi Nakliyat Ambarı İşletmeciliği Yetki Belgesi

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Ambar
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Ambar

N1 İl İçi Nakliyat Ambarı İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi veya ÜDY 4 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

N2 Yurtiçi Nakliyat Ambarı İşletmeciliği Yetki Belgesi

N2 Yurtiçi Nakliyat Ambarı İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 4 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 3 Belgeli olabilir yada ÜDY 4 Belgeli‘de olabilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

P1 İl İçi Dağıtım İşletmeciliği Yetki Belgesi

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Motokurye
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Motokurye

P1 İl İçi Dağıtım İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi veya ÜDY 4 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır. İl içi dağıtım yapan Moto kuryelerin alması gereken Yetki Belgesi türüdür.

P2 Yurtiçi Dağıtım İşletmeciliği Yetki Belgesi

P2 Yurtiçi Dağıtım İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 4 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 3 Belgeli olabilir yada ÜDY 4 Belgeli‘de olabilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır. Şehirlerarası dağıtım yapan Moto kuryelerin alması gereken Yetki Belgesi türüdür.

R1 Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yetki Belgesi

R1 Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörlüğü yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 4 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 3 Belgeli olabilir yada ÜDY 4 Belgeli‘de olabilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

R2 Uluslararası ve Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yetki Belgesi

R2 Uluslararası ve Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörlüğü yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 3 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 3 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 3 Belgeli olabilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni de kapsamaktadır.

T3 Eşya Terminali İşletmeciliği Yetki Belgesi

T3 Eşya Terminali İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ODY 4 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 3 Belgesi veya ÜDY 4 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 4 Belgesi, ODY 4 Belgesini de kapsamaktadır.

TİO Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yetki Belgesi

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Gümrük
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri Gümrük

TİO Taşıma İşleri Organizatörlüğü yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 3 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 3 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 3 Belgeli olabilir. Çünkü ÜDY 3 Belgesi; ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi’ni de kapsamaktadır. TİO Yetki Belgesinde düzenlenen ODY-TİO Belgesi ODY 3 Belgesine, ÜDY-TİO Belgesi ÜDY 3 Belgesine değiştirilir.

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri
ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri

ÜDY3 Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY 3 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri yazımız özellikle yetki belgesi alacak veya yetki belgesi var olan firma yetkililerinin ihtiyaçları doğrultusunda taleplerine cevap olması için hazırladık.

ÜDY 3 Belgesi için Tuzla e-5 yanyol üzerinde bulunan Denge Ulaştırma Hizmetleri ÜDY Kursumuz Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı resmi bir eğitim kurumudur. 1 Ayda ÜDY3 Belgesi için kurumumuza müracaat ederek ÜDY 3 Belgenizi alabilirsiniz.

Konum için tıklayınız : https://maps.app.goo.gl/PWmsHqBdWJezdPmB7

ÜDY Merkezimiz bölgenin en çok tercih edilen eğitim kurumudur. Sadece ÜDY Belgesi noktasında değil SRC Belgesi, ODY Belgesi olarak da aktif hizmet sağlamaktayız.

Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için Psikoteknik randevularımız devam etmekte ve Psikoteknik Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

5/5 (1 Review)
ETİKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.