fbpx

ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri 2024

ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri 2024

ÜDY 2 Belgesi istenilen yetki belgesi türleri genellikle Yetki Belgesi alımında firma yetkililerine yetki belgesi başvurularında sunulan 6 (altı) ay taahhüt zamanı içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yerine getirilmeyen bu taahhüt süresi sonunda yetki belgesine karşılık alınmayan ÜDY 2 Belgesi ile ilgili cezai işlemler uygulanmaktadır.

ÜDY 2 Belgesinin alınabilmesi için en az lise mezunu olunması gerekmektedir. Ayrıca alınacak ÜDY 2 Belgesi; ODY 2 Belgesini de kapsamaktadır.

ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri
ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri

ÜDY 2 Belgesi, Turizm firmalarından yani özellikle yolcu taşımacılığı yapan firmaların yetki belgesi türüne göre alması zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesidir. ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri listemizde alacağınız yetki belgesi türüne göre veya var olan yetki belgenizin türüne göre ÜDY 2 Belgesi neden almanız gerektiği ile ilgili tüm soru işaretleriniz kaldırmayı hedefledik.

ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri

ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri, genel olarak ÜDY Belgesi istihdam zorunluluğu bulunan A1 Yetki Belgesi, D1 Yetki Belgesi, D2 Yetki Belgesi, T1 Yetki Belgesi veya T2 Yetki Belgesi veya yetki belgelerinden birine sahipseniz ÜDY 2 Belgesi almanız gerekmektedir.

A1 Otomobille Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığı Yetki Belgesi

A1 Otomobille Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığı yetki belgesine sahip firmaların ODY 2 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 1 Belgesi veya ÜDY 2 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 1 Belgesi; ÜDY 2 Belgesi, ODY 1 Belgesi ve ODY 2 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 2 Belgesi, ODY 2 Belgesini de kapsamaktadır.

D1 Otobüsle Şehirlerarası Tarifeli Yolcu Taşımacılığı Yetki Belgesi

D1 Otobüsle Şehirlerarası Tarifeli Yolcu Taşımacılığı yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 2 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 2 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 1 Belgeli olabilir yada ÜDY 2 Belgeli‘de olabilir. Çünkü ÜDY 1 Belgesi; ÜDY 2 Belgesi, ODY 1 Belgesi ve ODY 2 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 2 Belgesi, ODY 2 Belgesini de kapsamaktadır.

D2 Otobüsle Yurtiçi Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı Yetki Belgesi

ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri VIP
ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri VIP

D2 Otobüsle Yurtiçi Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı yetki belgesine sahip firmaların ODY 2 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 1 Belgesi veya ÜDY 2 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 1 Belgesi; ÜDY 2 Belgesi, ODY 1 Belgesi ve ODY 2 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 2 Belgesi, ODY 2 Belgesini de kapsamaktadır.

T1 Büyükşehir Belediyesi Sınırları içerisinde Yolcu Terminali İşletmeciliği Yetki Belgesi

T1 Büyükşehir Belediyesi Sınırları içerisinde Yolcu Terminali İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ÜDY 2 Belgeli Üst Düzey Yönetici ve ODY 2 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda iki ayrı personel istihdamı gerekmektedir. İki personel ÜDY 1 Belgeli olabilir yada ÜDY 2 Belgeli‘de olabilir. Çünkü ÜDY 1 Belgesi; ÜDY 2 Belgesi, ODY 1 Belgesi ve ODY 2 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 2 Belgesi, ODY 2 Belgesini de kapsamaktadır.

T2 Büyükşehir Belediyesi Sınırları dışında Yolcu Terminali İşletmeciliği Yetki Belgesi

T2 Büyükşehir Belediyesi Sınırları dışında Yolcu Terminali İşletmeciliği yetki belgesine sahip firmaların ODY 2 Belgeli Orta Düzey Yönetici istihdam zorunluluğu bulunmaktadır. ÜDY 1 Belgesi veya ÜDY 2 Belgesi istihdam için tercih edilebilir. Çünkü ÜDY 1 Belgesi; ÜDY 2 Belgesi, ODY 1 Belgesi ve ODY 2 Belgesi’ni ve ayrıca ÜDY 2 Belgesi, ODY 2 Belgesini de kapsamaktadır.

ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri
ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri

ÜDY2 Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY 2 Belgesi İstenilen Yetki Belgesi Türleri yazımız özellikle yetki belgesi alacak veya yetki belgesi var olan firma yetkililerinin ihtiyaçları doğrultusunda taleplerine cevap olması için hazırladık.

ÜDY 2 Belgesi için Tuzla e-5 yanyol üzerinde bulunan Denge Ulaştırma Hizmetleri ÜDY Kursumuz Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı resmi bir eğitim kurumudur. 1 Ayda ÜDY2 Belgesi için kurumumuza müracaat ederek ÜDY 2 Belgenizi alabilirsiniz.

Konum için tıklayınız : https://maps.app.goo.gl/PWmsHqBdWJezdPmB7

ÜDY Merkezimiz bölgenin en çok tercih edilen eğitim kurumudur. Sadece ÜDY Belgesi noktasında değil SRC Belgesi, ODY Belgesi olarak da aktif hizmet sağlamaktayız.

Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için Psikoteknik randevularımız devam etmekte ve Psikoteknik Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

5/5 (2 Reviews)
ETİKETLER: , , , , , , , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.