fbpx

Tehlikeli Madde Taşımacılığı TMGD Eğitimleri 2023

10.10.2020
1.305
Tehlikeli Madde Taşımacılığı TMGD Eğitimleri 2023

Tehlikeli Madde Taşımacılığı TMGD Eğitimleri, yetkilendirilmiş kurumlardan alınması gerekmektedir. Tehlikeli Maddelerin karayolu üzerinde taşınabilmesi için yönetmelik gereğince Tehlikeli Madde Taşımacılığı ile ilgili faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi için gereklidir.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı TMGD Eğitimleri

Tehlikeli Madde Taşımacılığı TMGD Eğitimleri, yetkilendirilmiş kurumlardan alınması gerekmektedir. Tehlikeli Maddelerin karayolu üzerinde taşınabilmesi için yönetmelik gereğince Tehlikeli Madde Taşımacılığı ile ilgili faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi ve işletmelerin ADR Bölümlerinde yer alan hükümlere göre Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdam etmesi veya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanında hizmet alması zorunludur.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı TMGD Eğitimleri
Tehlikeli Madde Taşımacılığı TMGD Eğitimleri

Tehlikeli Madde Taşımacılığı, Tehlikeli Maddelerin taşınması ile ilgili yönetmelik kapsamında taraflar belirtilen yükümlülüklere uymadıklarının anlaşılması halinde ağır cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Firma TMGD bulundurmadığı takdirde her ay için 3144 TL idari para cezası ödemek zorundadır.

Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı TMGD olabilmek için bilinmesi gerekenler;

  • Herhangi bir Üniversitenin lisans bölümünü mezunu olmak,
  • TMGDEYB sahibi eğitim kuruşlarından, tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimine katılarak tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitiminin tamamlandığını dair belge almak ve tebliğ kapsamında açılmış olan sınavda başarılı olmak,
  • Dolandırıcılık, Kaçakçılık, Uyuşturucu ve Silah Kaçakçılığı suçu gibi suçlardan ceza ile hükümlü bulunmamak,

Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı yani TMGD hizmetini sağlanabilmesi için aranan şartlardır.

SRC 5 Belgesi ile ilgili güncel bilgilere SRC Merkezi sitemizden daima ulaşabilirsiniz. Psikoteknik Raporu için randevularımız devam ediyor.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.