fbpx

SRC 5 Belgesi 2024

SRC 5 Belgesi 2024

SRC 5 Belgesi, tehlikeli madde taşımacılığı yapacak sürücülerin alması zorunlu mesleki yeterlilik belgesidir. Bu belge, Temel ve Tanker olmak üzere iki türlü sunulmaktadır.

SRC 5 Belgesi

SRC5 Belgesi, tehlikeli madde taşımacılığı yapacak sürücülere verilen bir belgedir. Bu belgeyi alabilmek için SRC 3 veya SRC 4 belgelerinden en az birine sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca, taşıyacağınız aracın niteliğine göre uygun ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin herhangi bir suç kaydının olmaması da gerekmektedir.

SRC 5 Belgesi 2024
SRC 5 Belgesi 2024

SRC5 Belgesi alabilmek için en az ilkokul mezunu olmanız gerekmektedir. Ayrıca, tehlikeli madde taşımacılığıyla ilgili mevzuatın öngördüğü eğitimleri tamamlayıp başarıyla geçmeniz gerekmektedir. Diğer bir şart ise 63 yaşından gün almamış olmanızdır.

SRC Kanun Hükmü

Karayolu Taşıma Faaliyetleri Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği” gereğince, ticari taşıt kullanma belgesi sahibi olan tüm şoförlerin SRC belgesi alması zorunludur. Bu, araç sahibi olmayan sürücüler için de geçerlidir. Ulaştırma Bakanlığı, ticari araç sürücülerinin SRC belgesi olmadan araçlarını kullanamayacaklarını açıkça belirtmiştir.

SRC 5 Belgesi için gerekli evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Tahsil durumunu gösteren belge (Diploma)
  • 2 Adet Fotoğraf
  • Sabıka Kaydı (e-Devlet)

SRC 5 Belgesi için sınav tarihleri;

SRC5 Belgesi için en erken sınav tarihini belirlemek zordur çünkü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavlar söz konusudur. Sınav tarihleriyle ilgili detaylara, ilgili kurumun resmi web sitesindeki “Sınav Tarihleri” sayfasından ulaşabilirsiniz.

SRC 5 Belgesi 2024
SRC 5 Belgesi 2024

SRC 5 Belgesi için sorumlu olunan dersler;

SRC5 Belgesi için sorumlu olunan dersleri içeren Ders Programı‘na, ilgili kurumun resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Ders programı genellikle eğitim kurumları veya yetkili kuruluşlar tarafından hazırlanır ve kamuoyuna sunulur. Bu programda, tehlikeli madde taşımacılığıyla ilgili eğitim modülleri, ders içerikleri ve süreleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

SRC5 Belgesi fiyatı nedir?

SRC5 Belgesi fiyatını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

SRC5 Belgesi fiyatı için hizmet verdiğimiz bölgelerimiz; Tuzla, İçmeler, Pendik, Kartal, Gebze, Şifa Mah, Dilovası, İzmit, Maltepe, Sultanbeyli, Kaynarca, İstanbul il ve ilçelerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

SRC5 Belgesi fiyatı ve diğer detaylar hakkında bilgi almak için belirttiğiniz bölgelerden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size en yakın olan SRC merkezi veya ilgili kuruluşa başvurarak güncel fiyatlar ve prosedürler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

SRC 5 Belgesi kadar Psikoteknik Raporu da artık sürücüler için önemli bir etken haline gelmiştir. İş alımlarında veya rutin kontrollerde sizden psikoteknik raporu istenebilmektedir. Psikoteknik raporu ibraz edememe durumunda, aynı 2024 SRC Cezaları gibi cezai işlem uygulanabilmektedir.

SRC 5 Belgesi 2024
SRC 5 Belgesi 2024

SRC 5 Belgesi 2024 yazımızda tüm detayları ile fiyat listesini paylaştık. SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik Belgesi randevularımız devam ediyor, lütfen randevunuzu oluşturmayı unutmayın.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.