fbpx

Ticari Araç Kullanım Belgesi Nedir? 2024

Ticari Araç Kullanım Belgesi Nedir? 2024

“Ticari araç kullanım belgesi nedir?” sorusunun cevabı, SRC Mesleki Yeterlilik Belgesidir. Yasal olarak karayolu üzerinde taşımacılık faaliyeti gösteren tüm sürücülerin alması zorunlu bir belgedir.

Ticari Araç Kullanım Belgesi Nedir?

“Ticari Araç Kullanım Belgesi Nedir?” sorusu son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan bir sorudur. Bu belge aslında kısaca SRC Belgesi olarak adlandırılır.

Ticari Araç Kullanım Belgesi Nedir
Ticari Araç Kullanım Belgesi

Yurtdışı veya yurtiçinde yolcu veya yük taşımacılığı faaliyeti gösteren ticari araç kullanan sürücülerin (kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs) alması zorunlu bir mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC belgesi alabilmek için SRC belgesi veren SRC merkezine kayıt olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu merkezin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsata sahip olması gerekmektedir.

25.02.2003 tarihi öncesi ehliyet sahipleri, kuruma gitmeden E-Devlet üzerinden Muafiyetli SRC Belgesi başvurusu yapabilir ve bu belgeyi rahatlıkla alabilirler.

SRC Belgesi kadar Psikoteknik Raporu da artık sürücüler için önemli bir etken haline gelmiştir. İş alımlarında veya rutin kontrollerde sizden psikoteknik raporu istenebilmektedir. Psikoteknik raporu ibraz edememe durumunda, aynı 2024 SRC Cezaları gibi cezai işlem uygulanabilmektedir.

Ticari Araç Kullanım Belgesi
Ticari Araç Kullanım Belgesi

Src Belgesi Almak 2024 yazımızda tüm detayları ile fiyat listesini paylaştık. SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik Belgesi randevularımız devam ediyor, lütfen randevunuzu oluşturmayı unutmayın.

5/5 (1 Review)
ETİKETLER: , , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.