fbpx

2024 ODY Belgesi Gerekli Evraklar

2024 ODY Belgesi Gerekli Evraklar

ODY Belgesi Gerekli Evraklar

ODY Belgesi Gerekli Evraklar, ODY Belgesi almak isteyen sürücülerin ilk olarak bilmesi gerekenlerden biri ODY Belgesi için gereken evraklardır. Diğer belgelerden farklı olarak, bu belge firmasal bir Mesleki Yeterlilik Belgesi olduğundan, firma bilgilerinizi de içerebilir. Genel olarak, ODY 1 Belgesi, ODY 2 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi alacak sürücüler için istenilen evraklar benzerlik gösterebilir.

ODY Belgesi alacak Orta Düzey Yöneticilerden istenilen evraklar;

 • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Diploma Fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi veya Öğrenim Durum Belgesi (e-Devlet)
 • Sabıka Kaydı (e-Devlet)

Gerekli belgeleri getirmeniz kayıt işlemleriniz için yeterli olacaktır. Bazı belgelerinize e-Devlet üzerinden de ODY Kursumuzdan ulaşabiliriz.

ODY Belgesi Gerekli Evraklar
ODY Belgesi Gerekli Evraklar

ODY Kayıtları Ne Zaman?

ODY Belgesi kayıt işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ayın 1-15 arasında belirlenir. Hafta sonuna denk gelirse, kayıt Pazartesi günü öğlen saatlerine kadar devam edebilir. Evraklarınızı eksiksiz getirmeniz kayıt sürecini hızlandırır.

Sınavsız ODY Belgesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Muafiyetli ODY Belgesi almak isteyen Orta Düzey Yöneticiler için istenen evraklar biraz farklılık gösterir. Çünkü Sınavsız ODY Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için yetki belgelerine sahip bir firmada belli yıllarda çalışmış olmanız gerekmektedir.

Muafiyetli ODY Mesleki Yeterlilik Belgesi alacak Orta Düzey Yöneticilerden istenilen evraklar;

 • Firmanın faaliyet alanına göre, yani uluslararası veya yurtiçinde yolcu veya yük taşıyan bir firmadan alınmış ODY Belgesi almak isteğine dair bir dilekçe,
 • ODY Belgesine başvuran kişinin, kurucu ortak, yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyesi veya genel müdür unvanlarından herhangi birinin görevli veya temsili yetkili olduğunu belirten ve adının geçtiği 25.02.2006 tarihinden önceki 3 yıllık döneme ait ticaret sicil gazetesinin onaylı örneği,
 • Belirtilen yıllar arasında firmada çalıştığına dair SGK dökümü,
 • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Diploma Fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi veya Öğrenim Durum Belgesi (e-Devlet),
 • Sabıka Kaydı (e-Devlet).

Gerekli belgeleri getirmeniz kayıt işlemleriniz için yeterli olacaktır. E-devlet üzerinden de bazı belgelerinize ODY Kursumuzdan ulaşabilirsiniz. Yanlarında e-Devlet olarak belirtme yaptık.

Kaliteli ve kesintisiz hizmetimizi İstanbul‘da Kartal, Maltepe, Pendik, Kaynarca, Tuzla, İçmeler, Şifa Mahallesi ve ilçelerinde sürdürüyoruz. ODY Merkezleri arasında En İyi ODY Merkezi olarak bilinmekten gurur duyuyor ve yüksek başarı oranımızla hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

SRC, ODY ve ÜDY Belgesi Nereden Alınır?

SRC Belgesi kadar Psikoteknik Raporu da artık sürücüler için önemli bir etken haline gelmiştir. İş alımlarında veya rutin kontrollerde sizden psikoteknik raporu istenebilmektedir. Psikoteknik raporu ibraz edememe durumunda, aynı 2024 SRC Cezaları gibi cezai işlem uygulanabilmektedir.

2024 SRC Belgesi Dersleri
ODY Belgesi Gerekli Evraklar, 1 Ayda Belgenizi Alabilirsiniz

Yazımızda ilgili tüm detayları sizlerle paylaştık. SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik Belgesi randevularımız devam ediyor, lütfen randevunuzu oluşturmayı unutmayın.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.