fbpx

2024 SRC Belgesi Örnek Sınav Soruları

2024 SRC Belgesi Örnek Sınav Soruları

SRC Belgesi Örnek Sınav Soruları, SRC Belgesi alacak adaylarımızın sıkça sorduğu bir konudur. Sınav öncesinde kendimizi nasıl test edebileceğimizi merak ederiz. Bu nedenle, değerli takipçilerimiz ve kursiyerlerimiz için SRC Belgesi Sınavı Çıkmış sorulara benzeyen soruları derledik ve sizlere Online SRC Belgesi Sınav Sistemi‘ni sunduk. Binlerce ziyaretçimiz ve kursiyerimiz, bu sistem sayesinde başarı elde etti ve hatta ikinci sınav haklarını bile kullanmadan sınavı geçti.

SRC Belgesi Örnek Sınav Soruları

0%

Sınavınız toplamda 1 saattir.

1 Saatlik sınav süreniz bitmiştir.


SRC Belgesi Sınav Soruları – 1

SRC Belgesi Sınav SorularıSRC 1 Belgesi Sınav SorularıSRC 2 Belgesi Sınav SorularıSRC 3 Belgesi Sınav Soruları ve SRC 4 Belgesi Sınav Soruları ile ilgili sizlerde kendinizi SRC Belgesi Sınavına girmeden test edebilirsiniz.
Başarılar dileriz.

1 / 40

1. Aşağıdaki haritalardan hangisi diğerlerine nazaran daha küçük ölçekli haritadır?

2 / 40

2. Harita yönleri aşağıdakilerden hangisinde doğru verilmiştir?

3 / 40

3. Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre görev süresinde belli araç sürücülerinin can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmamak şartıyla trafik kısıtlama ve yasaklarına bağlı olmamalarına ne denir?

4 / 40

4. Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre çeken ve çekilen araçlar arasındaki bağlantının uzunluğu en fazla kaç metreyi geçemez?

5 / 40

5. Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre aşağıdakilerden hangisi trafik kazasında “adli kusur” sebebi sayılır?

6 / 40

6. Reaksiyon mesafesi ile fren mesafesinin toplamına ne ad verilir?

7 / 40

7. Basınçlı hava fren sisteminde fren devrelerinden herhangi biri devre dışı kaldığında, diğer devrelerin basınç kaybına uğramaması için hangi parça görev yapar?

8 / 40

8. Bacak kemiği kırıklarında atel bulunmadığında aşağıdakilerden hangisi uygulanır?

9 / 40

9. Otobüs, kamyon ve çekicilerin arızalanması halinde, normal hava şartlarında en az ………. metreden net olarak görülebilecek şekilde ve …………. ebatta engel işaretinin konulması zorunludur.” Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre yukarıdaki boşlukları doldurunuz.

10 / 40

10. Rot ayarı bozuk olan bir araçta aşağıdaki durumlardan hangisi meydana gelir?

11 / 40

11. Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre taşıt yolunun dar olduğu yerlerde aksine bir işaret yoksa geçiş önceliği sıralaması açısından aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

12 / 40

12. Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre, yurt içi taşımalarda, gönderilen eşya için düzenlenen; eşyanın içeriğini, ağırlığını, hacmini gösteren gönderenin beyanına dayanan belge aşağıdakilerden hangisidir?

13 / 40

13. Karayolları acil yardım servisinin (Alo Karayolları) numarası aşağıdakilerden hangisidir?

14 / 40

14. Bilinci açık göğüs ağrısı olan hasta/yaralı hangi pozisyonda sevk edilmelidir?

15 / 40

15. Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre aşağıdakilerden hangisi “bir aracın teknik olarak güvenle taşıyabileceği en çok yük ağırlığı veya yolcu sayısı ”nı ifade eder?

16 / 40

16. Aşağıdakilerden hangisi taşımacılık yapan araçlarda bulunması zorunlu belgelerden değildir?

17 / 40

17. Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre şoförler 11 saatlik dinlenme sürelerini biri en az 8 saat kesintisiz olmak üzere iki veya üç ayrı süre halinde kullanılabilirler. Bu durumda günlük dinlenme süresine kaç saat daha eklenerek kaç saate çıkartılır?

18 / 40

18. Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre N2 sınıfı bir taşıt için aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

19 / 40

19. Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

20 / 40

20. Arkasındaki aracın geçme uyarısını alan araç sürücüsünün aşağıdakilerden hangisini yapması yanlıştır?

21 / 40

21. Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre yurtiçi kargo işletmeciliği yapacaklara hangi tür yetki belgesi verilir?

22 / 40

22. Aşağıdakilerden hangisi taşıt yolu üzerine park etmenin yasak olduğu yerlerden birisidir?

23 / 40

23. Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre sürekli olarak 4,5 30. saatlik araç kullanma süresi içerisinde alınacak ilk mola süresi en az kaç dakikadır?

24 / 40

24. Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre park etmenin yasak olduğu yer ve hallerle ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

25 / 40

25. Aşağıdakilerden hangisi “kazaya yatkın kişilik tiplerinden biri” değildir?

26 / 40

26. Römork takılmış bir araçta uygulanacak hız ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

27 / 40

27. Aşağıda ölçekleri verilen haritalarda hangisinin ayrıntıyı gösterme gücü en fazladır?

28 / 40

28. Aşağıdakilerden hangisi güvenli bir sürüş için yapılması gereken hareketlerden biridir?

29 / 40

29. Karayolları Trafik Kanununda düzenlenen Garanti Fonu aşağıdaki zararlardan hangisini karşılamaz?

30 / 40

30. Kavşaklardaki geçiş hakkı kurallarına göre şekildeki araçların hangisi üçüncü sırada kavşağı kullanır?

 

31 / 40

31. Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre aracın en az iki şoförle kullanılması halinde her 30 saatlik sürede her bir şoför en az kaç saat kesintisiz olarak dinlenmek zorundadır?

32 / 40

32. Aşağıdakilerden hangisi zorunlu trafik sigortalarından birisi değildir?

33 / 40

33. Aşağıdakilerden hangisi motorlu araç kazalarının önlenmesi amacıyla sürücülerin alması gereken tedbirlerden birisidir?

34 / 40

34. Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre, aşağıdakilerden hangisi taşıma işlerinde istihdam edilenlerin hakları ve sorumlulukları arasında değildir?

35 / 40

35. ADR’ye göre “Paketleme Grubu I ” aşağıdakilerden hangisini ifade etmektedir ?

36 / 40

36. Arkaya doğru yüklenmiş araçlarda sürüş esnasında ne gibi sorunlar ile karşılaşır?

37 / 40

37. Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre L1, M1 ve M2 türü yetki belgeleri eki taşıt belgelerine asgari kapasitenin dışında kaydedilecek taşıtlar için yaş şartı nedir?

38 / 40

38. Aşağıdakilerden hangisi trafik kazasında asli kusur sebebi sayılmaz?

39 / 40

39. Aşağıdakilerden hangisi arızalı bir aracı çekerken dikkat edilmesi gereken kurallardan biridir?

40 / 40

40. Aşağıdakilerden hangisi Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamındadır?

Sonucunuz hesaplanıyor, lütfen bekleyin.

SRC Belgesi Sınav Soruları, SRC Belgesi almayı düşünen adaylar için önemli bir konudur. Sınav öncesinde kendinizi test etmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, SRC 1 Belgesi Sınav Soruları, SRC 2 Belgesi Sınav Soruları, SRC 3 Belgesi Sınav Soruları ve SRC 4 Belgesi Sınav Soruları gibi farklı belgelere yönelik soruları içeren test sistemimizi sunuyoruz. Bu şekilde, sınava girmeden önce hazırlık yapabilir ve performansınızı değerlendirebilirsiniz.

Sürekli olarak güncellenen ve çeşitlenen sorularla çalışmak başarıya ulaşmanızı sağlar. Ne kadar çok soru çözerseniz, sınavda karşılaşabileceğiniz farklı türden sorulara hazırlıklı olursunuz. Bu nedenle, bolca pratik yapmak ve çeşitli senaryolara hazırlıklı olmak önemlidir.

Binlerce soru içeriğiyle, 2024 SRC Sınav Soruları ve 2024 SRC Belgesi Sınav Soruları sistemimizde mevcuttur. Soruları görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2024 SRC Belgesi Örnek Sınav Soruları
2024 SRC Belgesi Örnek Sınav Soruları

SRC Belgesi Çıkmış Sorular havuzumuz, size sınav öncesinde yol gösterecek. Tek bir SRC Belgesi Sınavı değil, birden fazla SRC Belgesi Sınav Sistemimizle kendinizi denemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca kayıtlı SRC Belgesi Derslerimizle eksik kaldığınız konuları tamamlamayı unutmayın.

2024 SRC 1 Belgesi Sınav Soruları, 2024 SRC 2 Belgesi Sınav Soruları, 2024 SRC 3 Belgesi Sınav Soruları ve 2024 SRC 4 Belgesi Sınav Soruları sistemimizdeki SRC Belgesi Çıkmış Sorular havuzumuzdan düzenli olarak sizlere sunulmaktadır.

Sorularımız sürekli güncellenmekte ve ne kadar çok soru çözerseniz o kadar başarıyı elde edebileceğinizi de unutmayınız. Her SRC Belgesi Sınav Soruları farklı sorulardan oluşmaktadır. Online SRC Belgesi Testi, Online SRC Belgesi Sınavı olarak da kendinizi en mutlak başarı zirvesine çıkarabileceğinizi ve ekstra sınav haklarınızı kullanarak başarısız olmanızın da önüne geçeceğini unutmayın.

Soru havuzundaki sorularımız ve genel bilgi almak için lütfen Eğitim Danışmanımız ile iletişime geçiniz.

Eğitim Danışmanlarımıza hemen ulaşmak için 0216 493 6 493 numaralı telefon veya 0549 493 42 42 numaralı WhatsApp hattını kullanabilirsiniz.

Web sitemizin Canlı Destek bölümünden (Masaüstü Kullanıcıları için) hemen ulaşabilirsiniz.

Senelerin verdiği tecrübeyle sizlere kesintisiz ve daimi hizmet sunuyor ve sunmaya devam edeceğimizi unutmayınız. SRC Belgesi Örnek Sınav Soruları, umarız sınav öncesi sizlere faydalı olacaktır.

2024 SRC Belgesi Örnek Sınav Soruları yazımızda tüm detayları ile fiyat listesini paylaştık. SRC Belgesi, ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik Belgesi randevularımız devam ediyor, lütfen randevunuzu oluşturmayı unutmayın.

2024 SRC Belgesi Örnek Sınav Soruları
2024 SRC Belgesi Örnek Sınav Soruları

SRC Belgesi noktasında sitemizden tüm detaylara ve süreçlere erişebilirsiniz. Psikoteknik için ise yine sitelerimizden destek alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

5/5 (1 Review)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.